aaa_TSW_2023
CTR_2023

BZ WBK Leasing – otrzyma 150 mln USD na finansowanie firm prowadzonych przez kobiety

11 sierpnia 2016
BZ WBK Leasing – otrzyma 150 mln USD na finansowanie firm prowadzonych przez kobiety

Międzynarodowa Korporacja Finansowa (IFC), organizacja wchodząca w skład Grupy Banku Światowego, udzieliła BZ WBK Leasing kredytu o wartości 150 milionów dolarów. Celem pożyczki jest ułatwienie dostępu do finansowania inwestycji firmom prowadzonym przez kobiety oraz małym przedsiębiorstwom, co ma wspierać zrównoważony wzrost gospodarczy.

Umowa pomiędzy IFC a BZ WBK Leasing jest jednym z efektów dyskusji zorganizowanej przez IFC w Warszawie w marcu tego roku między polskimi instytucjami finansowymi. Pożyczka przyczyni się do zwiększenia liczby ofert finansowania długoterminowego skierowanych do firm prowadzonych przez kobiety oraz małych i średnich firm działających w słabiej rozwiniętych regionach Polski.

 „Finansowanie skierowane do przedsiębiorczych kobiet to nowa idea zarówno dla nas, jak i dla polskiego rynku finansowego” – powiedział Tomasz Jąder, wiceprezes BZ WBK Leasing. „Mam nadzieję, że przy wsparciu ze strony IFC uda nam się wejść na ten rynek, oferując Paniom możliwość rozwoju prowadzonych przez nie biznesów, a tym samym stymulując wzrost polskiej gospodarki” – dodał Tomasz Jąder.

BZ WBK Leasing jest częścią Grupy Banku Zachodniego WBK. Spółka oferuje finansowanie zarówno firmom sektora MŚP jak i klientom korporacyjnym. Spółka finansuje głównie leasing maszyn, sprzętu i pojazdów, współpracując z firmami reprezentującymi szereg różnych sektorów.

„Mniejsze przedsiębiorstwa oraz firmy, których właścicielkami są kobiety, stanowią znaczący rynek dla usług finansowych zarówno w Polsce jak i na świecie” – powiedział Tomasz Telma, dyrektor w IFC odpowiedzialny za Europę i Azję Środkową. „Duża liczba kobiet bez dostępu do kredytów to czynnik hamujący rozwój sektora prywatnego, a jednocześnie utracone potencjalne zyski banków.  Mamy nadzieję, że ta transakcja stanie się ważnym krokiem na ścieżce rozwoju produktów finansowych skierowanych głównie do Polek, tym samym przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju całego kraju”.

Dzięki szerokiej ofercie produktowej oraz możliwości finansowania bogatej gamy przedmiotów i sektorów, BZWBK Leasing wywalczył sobie pozycję jednej z najlepszych spółek leasingowych w Polsce. Dysponując kredytem udzielonym przez IFC, do roku 2020 spółka planuje zwiększyć część portfela skierowanego do firm prowadzonych przez kobiety z 13% do 18% oraz podnieść wartość portfela kredytowego w mniej rozwiniętych regionach kraju o 35%. 

 IFC rozpoczęła działalność w Polsce ponad 25 lat temu. Od tamtego czasu sfinansowała szereg projektów w sektorze budowlanym, ochrony zdrowia, finansowym i innych. Obecnie, zgodnie ze Strategią Partnerstwa Grupy Banku Światowego dla Polski, IFC wspiera projekty, w ramach których może ułatwiać pozyskiwanie firmom finansowania, współfinansować inwestycje wraz z Unią Europejską lub wspierać rozwój polskich firm za granicą.

***

BZ WBK Leasing jest częścią grupy kapitałowej BZ WBK. Jako uniwersalny leasingodawca oferuje finansowanie szerokiej gamy środków trwałych klientom z sektora MŚP oraz dużym firmom i klientom korporacyjnym.

Firma specjalizuje się w finansowaniu maszyn i urządzeń, nieruchomości oraz środków transportu. Uzupełnienie oferty stanowią atrakcyjne pakiety ubezpieczeniowe oraz karty paliwowe.

BZ WBK Leasing kładzie duży nacisk na jakość oferowanych produktów i świadczonych usług oraz na rzetelność i transparentność we współpracy ze swoimi kontrahentami.


POWIĄZANE

Produkty przystosowane do transformacji ekologicznej: wstępne porozumienie co do...

Rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych, niekorzy...

Minister Anna Gembicka poinformowała, że rolnicy dostaną dopłaty do zbóż i zosta...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę