Bezpieczeństwo życia na wsi w wyobraźni dzieci

32 697 uczniów z 2331 szkół podstawowych nadesłało w całej Polsce do KRUS rysunki na ogłoszony w br. VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci. Hasłem do...

17 maja 2016

Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" nabiera tempa

 Zakończył się pierwszy etap XIV edycji Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne". W kategorii gospodarstw rolnych o zwycięstwo ubiegać się będzie 5 spółek. Patronat nad tą imprezą objął Prezydent RP Andrzej Duda.

12 maja 2016

Rolniku – uważaj na kleszcze!

Ponad 1 500 osób ubezpieczonych w KRUS w ciągu ostatnich dziecięciu lat doznało uszczerbku na zdrowiu wskutek zakaźnych chorób zawodowych roznoszonych przez kle...

6 maja 2016

Indeksy SGGW dla uczniów szkół rolniczych

W Auli Kryształowej SGGW wręczono nagrody laureatom VIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie.

25 kwietnia 2016

Bezpieczeństwo pracy w sektorze rolniczym – seminarium 3M Poland i KRUS

Praca z użyciem maszyn rolniczych, kontakt ze środkami ochrony roślin, paliwami,  smarami powodują, że zawód rolnika jest w sposób szczególny narażony na różne...

19 kwietnia 2016

Konkurs „Bezpiecznie na wsi” z pogadanką na temat zasad prawidłowego odżywiania

W dniu 23 marca br., w Szkole Podstawowej w Białym Kościele, odbyła się prelekcja dla dzieci na temat bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym oraz zasad zdrowego ...

5 kwietnia 2016

Zwolnienia lekarskie dla ubezpieczonych w KRUS od 1 stycznia 2016 r.

Kasa informuje, że od 1 stycznia 2016 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 15 maja 2015 r. o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015 r., poz. 1066) dotycząca trybu i formy wystawiania zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy.

8 stycznia 2016

Krzysztof Ardanowski (PiS): nie będzie podatku dochodowego dla rolników, KRUS zostaje

PiS nie zamierza reformować systemu podatkowego dla rolników, nie zamierza też likwidować Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - powiedział w środę PAP wymieniany jako jeden z kandydatów na ministra rolnictwa w rządzie PiS Krzysztof Ardanowski.

30 października 2015

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta. Nowela pozwala rolnikom opiekującym się osobą niepełnosprawną na wybór: czy chcą być ubezpieczeni w ZUS, czy w KRUS.

28 września 2015

Podstawy prawne KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego działa w oparciu o Ustawę o ubezpieczeniu społecznym rolników. Na stronie internetowej zakładu znajdziemy wszystkie akty prawne, które regulują pracę kasy.

14 grudnia 2009
Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę