FestiwalZupSwiata_250817
CTR_80917

1000 ton wieprzowiny to za mało

4 lipca 2003

To skandal! Rynek jest wygłodniały a Agencja na wtorkowym przetargu planuje wystawić zaledwie 1000 ton półtusz wieprzowych – komentują maklerzy.

Tymczasem co najmniej kilka zakładów gotowych jest w całości kupić taką ilość. Jak w tej sytuacji zaspokoić potrzeby wszystkich? Polityka, jaką prowadzi Agencja Rynku Rolnego jest bardzo dziwna – mówią maklerzy. Bo jak wytłumaczyć fakt, że wrocławski oddział Agencji, gdzie zapasy mrożonych półtusz są jedne z największych w kraju, wystawi zaledwie 60 ton towaru?! 
 
Agencja twierdzi, że oferowane 1000 ton półtusz jest tylko partią sondażową. I w zależności od zapotrzebowania oraz kształtowania się cen, nie wyklucza zwiększenia ilości na kolejnych sesjach. Maklerzy są jednak zdumieni –. Czy rzeczywiście potrzebny jest sondaż, kiedy gołym okiem widać, że rynek gotowy jest teraz wchłonąć każdą ilość półtusz?... 
 
Przypomnijmy, we wtorek Agencja wystawi mrożone półtusze wieprzowe w trzech klasach. Ceny wywoławcze mogą znacznie pójść w górę, bo ilość nie zaspokoi potrzeb rynku. A może właśnie o to chodzi Agencji – dodają maklerzy. 


POWIĄZANE

Prokuratura Okręgowa w Płocku umorzyła śledztwo w sprawie pożaru w Zakładach Mię...

Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna żąda przywrócenia obowiązkowych świadectw zd...

Znane i doceniane przez rzesze konsumentów Wędliny z Borów Tucholskich ponownie ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę