1000 ton wieprzowiny to za mało

4 lipca 2003

To skandal! Rynek jest wygłodniały a Agencja na wtorkowym przetargu planuje wystawić zaledwie 1000 ton półtusz wieprzowych – komentują maklerzy.

Tymczasem co najmniej kilka zakładów gotowych jest w całości kupić taką ilość. Jak w tej sytuacji zaspokoić potrzeby wszystkich? Polityka, jaką prowadzi Agencja Rynku Rolnego jest bardzo dziwna – mówią maklerzy. Bo jak wytłumaczyć fakt, że wrocławski oddział Agencji, gdzie zapasy mrożonych półtusz są jedne z największych w kraju, wystawi zaledwie 60 ton towaru?! 
 
Agencja twierdzi, że oferowane 1000 ton półtusz jest tylko partią sondażową. I w zależności od zapotrzebowania oraz kształtowania się cen, nie wyklucza zwiększenia ilości na kolejnych sesjach. Maklerzy są jednak zdumieni –. Czy rzeczywiście potrzebny jest sondaż, kiedy gołym okiem widać, że rynek gotowy jest teraz wchłonąć każdą ilość półtusz?... 
 
Przypomnijmy, we wtorek Agencja wystawi mrożone półtusze wieprzowe w trzech klasach. Ceny wywoławcze mogą znacznie pójść w górę, bo ilość nie zaspokoi potrzeb rynku. A może właśnie o to chodzi Agencji – dodają maklerzy. 


POWIĄZANE

Krajowa Rada Izb Rolniczych otrzymała odpowiedź w sprawie kontroli mięsa wieprzo...

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz zdecydowanie negatywnie ocenia propozycję...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę