aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Ceny mięsa będą regulowane przez władze

6 stycznia 2005

Na Białorusi rozszerzono spis towarów i usług, których ceny ustalają organy władzy państwowej. W opublikowanym w środę przez rząd rozszerzonym spisie tzw. społecznie ważnych towarów znalazły się wołowina i wieprzowina.

Jedną z przyczyn umieszczenia mięsa na tej liście jest, jak pisze agencja ITAR-TASS, wzrost cen tego towaru, jaki nastąpił po podniesieniu na Białorusi w listopadzie ubiegłego roku wynagrodzeń.

Szczególnie drastycznie ceny te wzrosły tuż przed nowym rokiem. Na niektórych mińskich bazarach mięso zdrożało o 30 do 70 proc. Gdzieniegdzie za kilogram wyborowej wołowiny sprzedawcy żądali do 16 tysięcy białoruskich rubli (ok. 7,4 dolara).

Teraz, jak pisze ITAR-TASS, najbardziej zachłanni sprzedawcy będą musieli obniżyć ceny do poziomu ustalanego przez Ministerstwo Gospodarki. Agencja nie podała nowych cen.

Na Białorusi spis towarów i usług dużego znaczenia społecznego nie jest bardzo długi. Wchodzą weń m.in. niektóre rodzaje lekarstw, niektóre usługi w łaźniach i zakładach fryzjerskich, nieznaczna liczba artykułów pierwszej potrzeby i towary dla dzieci.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę