aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Ceny - Wieprzowina

19 lutego 2007

Jeszcze w środę maklerzy mięsnych giełd mogli myśleć o urlopach, dziś mają pełne ręce roboty. Gdy tylko przyszła wiadomość o otwarciu dla naszego mięsa Ukraińskiej granicy, na rynku zapanowały nerwowość i szaleństwo zakupowe. Nadzieje wszyscy mają wielkie, ale klienci nie do końca wiedzą co myśleć o eksportowych rewelacjach – czy kupować dużo, czy umiarkowanie, czy wstrzymać się do poniedziałku.

Rynek wyraźnie się podzielił. Są tacy, którzy zdecydowali się zaryzykować i kupują każdą ilość każdego towaru. Niechciane do tej karczki, łopatki czy słonina schodzą na pniu. Ci ostrożniejsi, mówią, że na hurraoptymizm jeszcze zbyt wcześnie i trzeba odczekać przynajmniej do pierwszych zamówień.

Nie ma co się spieszyć, bo co z tego, że granica jest otwarta, skoro Ukraina wręcz tonie w rosyjskiej wieprzowinie, a cła dla naszych eksporterów też nie są zachęcające.

Rosjanie cła mają zdecydowanie niższe. Nie warto więc robić zapasów, bo może się okazać, że handel będzie na bardzo niskim poziomie, a zostawać z towarem nikt nie chce.

Ceny na razie bardzo stabilne. Wzrosty hamuje ostrożność handlujących, ale i to, że do tej pory nie sprzedawało się prawie nic i teraz trzeba pozbyć się jak największej ilości mięsa, by za jakiś czas, mając już luźne magazyny, stopniowo podnosić ceny.

Wieprzowina zł/kg
giełdy towarowe
serca 2,20 – 4,00
boczek 3,90 – 10,20
mięsa drobne kl. I 9,80 – 11,90
szynka 5,50 – 12,00
schab 9,80 – 15,50

Wieprzowina zł/kg
słonina 1,65 – 2,50
łopatka 4,70 – 9,30
karczek 7,20 – 11,00


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę