BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

Ceny - Wieprzowina

19 grudnia 2007
Na rynku wieprzowiny od piątku duży ruch. Poszukiwane są świeże, typowo świąteczne elementy. Barbara Węgiel z internetowej giełdy Netbrokers uważa, że do nagłego wzrostu popytu przyczyniła się ptasia grypa i zapowiedzi o otwarciu naszej wschodniej granicy.

A towaru brakuje, szczególnie świeżych półtusz oraz schabu i karkówki. Rosną też ceny. W ciągu kilku dni półtusze zdrożały średnio o złotówkę za kilogram. Teraz za chłodzone w klasie E trzeba zapłacić od 5,70 do nawet 6,30 złotych za kilogram. Ceny elementów wieprzowych już nie mogą tak galopować w górę, tu importerzy, aby sprzedać towar musieli nieco spuścić z tonu.

Mięsa drobne, podroby i tłuszcze teraz w ogóle nie znajdują nabywców, bo nikt nie chce zostać z zapasami na koniec roku, kiedy robione są przeglądy magazynów. Zdaniem maklerów jutro i może jeszcze czwartek to ostatnie dni wzmożonych zakupów.

Ceny schabu z importu bardzo zróżnicowane- informuje Mirosław Ossowski z giełdy Agrohandel w Łodzi. Mięso bez kości w transakcjach kosztuje od 12,80 do nawet 15 złotych. Krajowego towaru na rynku brakuje. Za karkówkę bez kości maksymalnie trzeba zapłacić 11 złotych.

Elementy wieprzowe bez kości
giełdy towarowe        zł/kg
schab        12,80 – 15,00
karkówka    10,00 – 11,00
szynka ( 4D )     9,90 – 10,00


POWIĄZANE

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę