Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Constar prosi o wycofanie jego wędlin ze sklepów

22 kwietnia 2005

Cały asortyment wędlin firmy Constar został wycofany ze sprzedaży i na wyraźną pisemną prośbę firmy Constar został przesłany do producenta - poinformowała w czwartek PAP w oświadczeniu Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji (POHiD).

Dyrektor Generalny POHiD Maria Andrzej Faliński, zaznaczył, "że nie jest prawdą, że firmy handlowe zwracają towar do producenta po upływie daty przydatności do spożycia, tym samym próby uczynienia handlu współwinnym są nieuzasadnione".

W opinii POHiD, handel jest stroną poszkodowaną w tej sprawie. To handel poniósł koszty wycofywania towaru z półek. Jest to także sprawa dodatkowych zakupów na uzupełnienie towaru oraz jest to sprawa zaufanie między producentem-dystrybutorem a klientem - dowodzi Faliński.

Jak wyjaśnił, sklepy w wypadku stwierdzenia przez dystrybutora niezgodności z obowiązującymi standardami jakości (nieszczelne opakowania, błędy w kodach i etykietach), nie wprowadzają takich towarów do sprzedaży, ale je reklamują.

Natomiast produkty, których termin przydatności do spożycia upływa zostają przekazane do utylizacji. Dokonują jej wyspecjalizowane firmy. Jednak z tej drogi - utylizacji - korzysta znikoma ilość firm handlowych.

Faliński podkreślił, że to od sieci handlowych będzie zależało czy po wyjaśnieniu niedociągnięć w zakładzie zdecydują się na handel produktami Constaru. Jego zdaniem, istotny także będzie stosunek konsumentów do starachowickich wędlin. Jeżeli konsumenci nie zechcą ich kupować, to sieci nie będą ich zamawiać, a to oznacza, że Constar może mieć problemy.

W POHiD zrzeszonych jest wiele sieci handlowych takich jak Auchan, Ahold, Carrefour, Galec-E-Leclerc, Geant, Jeronimo Martins Dystrybucja, Lidl, Metro Group, Nomi, Obi, PMB-Market, Schiever, Selgros, Tesco.


POWIĄZANE

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wraz z Głównym Inspektoratem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę