A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Duda będzie kupować firmy

18 października 2006

Polski Koncern Mięsny Duda zamierza do końca przyszłego roku zainwestować do 380 mln zł. Ma mu w tym pomóc emisja ponad 48 mln akcji, którą planuje w tym roku

- Podjęliśmy decyzję o emisji, ponieważ mamy duże możliwości rozwoju - powiedział podczas wczorajszej konferencji prasowej Maciej Duda, prezes PKM Duda. Firma prowadzi rozmowy dotyczące przejęć w Polsce i na Ukrainie.

Z oferty walorów serii G z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy spółka zamierza pozyskać ok. 150 mln zł. Łącznie planuje wydać na inwestycje 260 - 380 mln zł. Najwięcej, 60 mln - 130 mln zł, zamierza przeznaczyć na przejęcie przedsiębiorstw zajmujących się ubojem zwierząt oraz przetworem wołowiny i wieprzowiny. Chce także kupić fermy trzody oraz dystrybutorów mięsa. - Przejęcia umożliwią nam zwiększenie udziału w krajowym rynku uboju i produkcji mięsa do co najmniej 10 procent - zapowiada Maciej Duda. Od 30 mln do 40 mln zł koncern chciałby przeznaczyć na budowę instalacji do produkcji biopaliw i biogazowni.


POWIĄZANE

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wraz z Głównym Inspektoratem...

W swoim najnowszym komunikacie Zwiazek Zawodowy Rolnikow "KORONA" zwraca uwagę n...

Zgodnie z zapowiedzią minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus 8 maja 2023 ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę