a_bio_expo_Ptak
a_kanaba_750

"Herman" wykorzystał szansę

17 lutego 2004

Zakończyła się modernizacja i rozbudowa Zakładów Mięsnych "Herman" w Kielnarowej. Inwestycja kosztowała 7 mln zł, a częściowo została sfinansowana z funduszy unijnych.

- Rozbudowa zakładu była wymuszona koniecznością stworzenia odpowiednich linii technologicznych – powiedział Janusz Fiejdasz, prezes "Hermana". W ramach inwestycji dostosowujących zakład do norm Unii Europejskiej wybudowano m.in. kotłownię parową i nową ubojnię, całkowicie zmodyfikowano systemy chłodnicze i wentylacyjne, zakupiono nowoczesne urządzenia. Ponad 2 mln zł firma otrzymała w ramach programu SAPARD, a ok. 700 tys. zł z programu PHARE. To jedna z większych tego typu inwestycji na Podkarpaciu.

- "Herman" to zakład z górnej półki. Spełnia wszelkie normy. Naprawdę nie ma się tu czego wstydzić. Wysoka jakość wykorzystywanego tu sprzętu gwarantuje bezpieczną produkcję żywności najwyższej jakości. To zakład z przyszłością – stwierdził Wojciech Olejniczak, minister rolnictwa, który uczestniczył w otwarciu zmodernizowanego zakładu.

Na uroczystość zakończenia inwestycji zjechało wielu gości związanych z branżą spożywczą i rolną. Oprócz ministra Olejniczaka zjawili się m.in. szef Agencji Nieruchomości Rolnych Zdzisław Siewierski, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Marek Pomajda, szef rzeszowskiego oddziału ARiMR Stanisław Dubas oraz wojewoda podkarpacki Jan Kurp. Goście podkreślali przede wszystkim bardzo szybkie tempo inwestycji i wykorzystanie szansy jaką przedsiębiorstwom branży przetwórczej daje SAPARD.

- To bardzo istotne, że unijne pieniądze można wykorzystywać do rozwoju podkarpackich przedsiębiorstw. "Herman" doskonale tę szansę wykorzystał. Najważniejsze, że się rozwija, zatrudnia ludzi i płaci dobrą cenę dostawcom żywca – dodał minister Olejniczak.

Kielnarowski "Herman" funkcjonuje od około 10 lat. Swoje wyroby sprzedaje niemal w całej Polsce i za granicą. Niedawno firma znalazła się w czołówce rankingu polskich eksporterów. Pracę w "Hermanie" ma 340 osób. Przedsiębiorstwo dysponuje własną siecią ponad 40 sklepów firmowych. Posiada certyfikaty ISO 9001 i HACAP.


POWIĄZANE

Według przedstawicieli branży mięsnej wszystko wskazuje na to, że najbliższe Świ...

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy Weterynarii przysłał do naszej radakcji od...

Sokołów S.A. sfinalizował kolejną inwestycję, której celem jest minimalizacja wp...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę