aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

"Herman" wykorzystał szansę

17 lutego 2004

Zakończyła się modernizacja i rozbudowa Zakładów Mięsnych "Herman" w Kielnarowej. Inwestycja kosztowała 7 mln zł, a częściowo została sfinansowana z funduszy unijnych.

- Rozbudowa zakładu była wymuszona koniecznością stworzenia odpowiednich linii technologicznych – powiedział Janusz Fiejdasz, prezes "Hermana". W ramach inwestycji dostosowujących zakład do norm Unii Europejskiej wybudowano m.in. kotłownię parową i nową ubojnię, całkowicie zmodyfikowano systemy chłodnicze i wentylacyjne, zakupiono nowoczesne urządzenia. Ponad 2 mln zł firma otrzymała w ramach programu SAPARD, a ok. 700 tys. zł z programu PHARE. To jedna z większych tego typu inwestycji na Podkarpaciu.

- "Herman" to zakład z górnej półki. Spełnia wszelkie normy. Naprawdę nie ma się tu czego wstydzić. Wysoka jakość wykorzystywanego tu sprzętu gwarantuje bezpieczną produkcję żywności najwyższej jakości. To zakład z przyszłością – stwierdził Wojciech Olejniczak, minister rolnictwa, który uczestniczył w otwarciu zmodernizowanego zakładu.

Na uroczystość zakończenia inwestycji zjechało wielu gości związanych z branżą spożywczą i rolną. Oprócz ministra Olejniczaka zjawili się m.in. szef Agencji Nieruchomości Rolnych Zdzisław Siewierski, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Marek Pomajda, szef rzeszowskiego oddziału ARiMR Stanisław Dubas oraz wojewoda podkarpacki Jan Kurp. Goście podkreślali przede wszystkim bardzo szybkie tempo inwestycji i wykorzystanie szansy jaką przedsiębiorstwom branży przetwórczej daje SAPARD.

- To bardzo istotne, że unijne pieniądze można wykorzystywać do rozwoju podkarpackich przedsiębiorstw. "Herman" doskonale tę szansę wykorzystał. Najważniejsze, że się rozwija, zatrudnia ludzi i płaci dobrą cenę dostawcom żywca – dodał minister Olejniczak.

Kielnarowski "Herman" funkcjonuje od około 10 lat. Swoje wyroby sprzedaje niemal w całej Polsce i za granicą. Niedawno firma znalazła się w czołówce rankingu polskich eksporterów. Pracę w "Hermanie" ma 340 osób. Przedsiębiorstwo dysponuje własną siecią ponad 40 sklepów firmowych. Posiada certyfikaty ISO 9001 i HACAP.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę