aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Idzie nowe w Nove-m

9 stycznia 2007

31 grudnia 2006 roku, duński koncern spożywczy specjalizujący się w produkcji, przetwórstwie i dystrybucji mięsa, Tican a.m.b.a. nabył od Prime Food Sp. z o.o dalsze 50% udziałów w spółce ZM Nove. W ten sposób stał się jedynym udziałowcem i właścicielem zakładów przetwórstwa mięsnego w Nowem koło Grudziądza.

ZM Nove swoją działalność rozpoczęły dwa lata temu, 31 grudnia 2004 r. uprzednio nabywając nowoczesny zakład wytwórczy "Corrida". Obecnie firma specjalizuje się w produkcji i dystrybucji wędlin oraz gotowych produktów mięsnych. Zdolność produkcyjna zakładów w Nowem wynosi 600 ton wyrobów tygodniowo. Przez dwa lata spółka zainwestowała w nowoczesny park maszynowy, rozszerzyła asortyment wyrobów dostępnych na polskim i europejskim rynku oraz otworzyła nowoczesne centrum dystrybucyjne.

Po zmianach własnościowych firma kontynuować będzie działalność w zakresie wytwarzania wyrobów gotowych o najwyższej jakości, a także mięsa wieprzowego pochodzącego z polskich oraz duńskich ferm.

Zakłady Mięsne Nove zatrudniają obecnie 350 osób. W związku ze zmianami własnościowymi nie planuje się redukcji zatrudnienia. Obroty firmy sięgają 150 milionów złotych rocznie. Firma dostarcza produkty przede wszystkim na polski rynek, jednak w ostatnim czasie znacznie rozwinięto eksport - głównie na rynki skandynawskie oraz do Wielkiej Brytanii.


POWIĄZANE

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę