aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Idzie nowe w Nove-m

9 stycznia 2007

31 grudnia 2006 roku, duński koncern spożywczy specjalizujący się w produkcji, przetwórstwie i dystrybucji mięsa, Tican a.m.b.a. nabył od Prime Food Sp. z o.o dalsze 50% udziałów w spółce ZM Nove. W ten sposób stał się jedynym udziałowcem i właścicielem zakładów przetwórstwa mięsnego w Nowem koło Grudziądza.

ZM Nove swoją działalność rozpoczęły dwa lata temu, 31 grudnia 2004 r. uprzednio nabywając nowoczesny zakład wytwórczy "Corrida". Obecnie firma specjalizuje się w produkcji i dystrybucji wędlin oraz gotowych produktów mięsnych. Zdolność produkcyjna zakładów w Nowem wynosi 600 ton wyrobów tygodniowo. Przez dwa lata spółka zainwestowała w nowoczesny park maszynowy, rozszerzyła asortyment wyrobów dostępnych na polskim i europejskim rynku oraz otworzyła nowoczesne centrum dystrybucyjne.

Po zmianach własnościowych firma kontynuować będzie działalność w zakresie wytwarzania wyrobów gotowych o najwyższej jakości, a także mięsa wieprzowego pochodzącego z polskich oraz duńskich ferm.

Zakłady Mięsne Nove zatrudniają obecnie 350 osób. W związku ze zmianami własnościowymi nie planuje się redukcji zatrudnienia. Obroty firmy sięgają 150 milionów złotych rocznie. Firma dostarcza produkty przede wszystkim na polski rynek, jednak w ostatnim czasie znacznie rozwinięto eksport - głównie na rynki skandynawskie oraz do Wielkiej Brytanii.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę