aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Kiełbasa prosto z bagażnika

9 maja 2003

Targowisko Dolna Ceglana, godz. 11.10. W jednej z alejek zaparkował polonez. Kierowca przykrył szyby kocami i otworzył bagażnik pełen kiełbasy, słoniny i boczku.

Taki obrazek oglądaliśmy wczoraj na Bałutach. Problem w tym, że handel obwoźny wędliną i mięsem, bez urządzeń chłodniczych i bieżącej wody, jest zabroniony i ścigany z urzędu. Handlarzowi grozi słony mandat i sprawa w sądzie o stwarzanie zagrożenia dla ludności. Okazuje się jednak, że osoby prowadzące taką działalność nie robią sobie nic z prawa, a klienci z ryzyka.

Marek Gralak, kierownik targowiska, powiedział nam, że inkasenci natychmiast powiadomili handlarza, że w ten sposób handlować mu nie wolno.

- Przyjął to do wiadomości i dalej robił swoje - dodał kierownik. - Większe możliwości od naszych pracowników ma straż miejska, policja i sanepid, ale oni musieliby siedzieć na targowisku non stop, by wyłapywać wszystkich pokątnie handlujących mięsem.

Kłopot w tym, że takie "stoiska" nagle pojawiają się na targowisku, szybko sprzedają towar i rownież szybko znikają.

Funkcjonariusze SM i pracownicy sanepidu bronią się, że targowiska są kontrolowane regularnie, ale trudno kogoś złapać na gorącym uczynku.

Doktor Leszek Ośródka, kierownik działu higieny żywienia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, radzi wystrzegać się takich zakupów, nie czekając na interwencję straży lub policji.

- Wędlina i mięso w bagażniku w pełnym słońcu narażone są na psucie i zanieczyszczenia mikrobiologiczne. Ponadto, najczęściej taka wędlina pochodzi z pokątnego uboju. Mięso nie było badane, a handlarz jest anonimowy.

Na kupujących jednak ostrzeżenia najwyraźniej nie robią wrażenia. Do bagażnika z kiełbasą natychmiast ustawiła się kolejka, bo wędlina była tańsza niż w sklepie.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę