A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Koniec unijnej kontroli weterynaryjnej w polskich zakładach

10 lutego 2004

Dobiega końca unijna kontrola weterynaryjna w Polskich zakładach mięsnych i mleczarniach. W ciągu ostatnich dwóch tygodni inspektorzy odwiedzili wybrane zakłady we wszystkich województwach naszego kraju. Na oficjalne wyniki kontroli będziemy musieli poczekać około dwóch miesięcy.

Do dnia akcesji zostały jeszcze trzy miesiące. Dlatego producenci żywności spieszą z przygotowaniem swoich zakładów do wymaganych norm sanitarnych. Inspekcje weterynaryjne również nie próżnują, od dwóch tygodni odwiedzają polskie mleczarnie i masarnie. Pan Stanisław Wemberski taką kontrolę ma już za sobą.

W tym zakładzie nie stwierdzono większych uchybień. Ale właściciel chce solidnie się przygotować. Mówi, że ma jeszcze dużo do zrobienia. Chce przede wszystkim zmienić posadzkę w zakładzie i zakupić dodatkowy sprzęt. Ale nie tylko od siebie wymaga profesjonalizmu.

Jego zdaniem najważniejsze, by mięso, które kupuje od rolników było zdrowe i świeże. o tej pory skontrolowano 50 takich zakładów. Chociaż raportu jeszcze nie ma, to Główny lekarz Weterynarii jest pełen optymizmu.

Oficjalne wyniki będą znane dopiero po zakończeniu wszystkich kontroli, a te potrwają do 26 marca. Sprowadzone będą jeszcze przejścia graniczne, a także system zapobiegania wściekliźnie.


POWIĄZANE

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wraz z Głównym Inspektoratem...

W swoim najnowszym komunikacie Zwiazek Zawodowy Rolnikow "KORONA" zwraca uwagę n...

Zgodnie z zapowiedzią minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus 8 maja 2023 ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę