aaa_TSW_2023
CTR_2023

Konieczna obiektywna ocena poubojowa

27 września 2007
Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej wystąpił z wnioskiem do resortu rolnictwa o wprowadzenie niezależnej jednostki prowadzącej obiektywną ocenę poubojową. Obecny  stan poubojowej oceny jakości tusz w zakładach mięsnych budzi bowiem szereg emocji. Jak  podkreśla POLSUS według danych IJHARS  jedynie tylko około połowy podmiotów zobowiązanych  do prowadzenia oceny wykonuje  ja zgodnie z obowiązującym prawem.

Natomiast reszta ubojni nie prowadzi oceny  opierając się na różnych podstawach lub lekceważąc prawo. Rozliczenia z dostawcami żywca opierają się wówczas  na zapłacie za tuczniki  według ich masy zywca, bez uwzględniania jakości tuszy.
- Niestety , wielu producentów żywca akceptuje takie rozwiązanie . Niektórzy ze  względu  na sprzedaż poprzez pośrednika , inni z powodu  konkurencyjności zakładów skupiających według masy  żywca, a jeszcze inni  ze względu na brak zaufania do oceny prowadzanej w zakładzie,  przez pracowników zakładu  przy ograniczonej możliwości kontroli – mówi Tadeusz Blicharski z POLSUSA.


POWIĄZANE

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę