aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Kontrola za embargo

4 stycznia 2007

Ciąg dalszy sporu handlowego z Kijowem. Jeszcze w styczniu Polska zamierza rozpocząć skrupulatne kontrole ukraińskich towarów wwożonych do naszego kraju, lub przewożonych tranzytem na Zachód. Ma to zmusić tamtejszych urzędników do szybkiego podjęcia jednoznacznej decyzji w sprawie embarga na nasze mięso.

Decyzji Kijowa o czasowym i warunkowym otwarciu granicy dla jednego tylko zakładu nie jest wystarczająca dla strony polskiej.

Jan Krzysztof Ardanowski, wiceminister rolnictwa: - Czekamy do 17 stycznia. Jeżeli do tego czasu nie będzie satysfakcjonującej nas odpowiedzi to rozpoczniemy drobiazgowe kontrole pasz, komponentów paszowych i miodu.

Zdaniem Polskiej Inspekcji Weterynaryjnej, widać jednak światełko w tunelu po ostatnich decyzjach strony ukraińskiej.

Krzysztof Jażdżewski, zastępca Głównego Lekarza Weterynarii: - Zarzucano Polsce brak odpowiedniego zabezpieczenia świadectw weterynaryjnych. Dopuszczając ten jeden zakład do eksportu – wydaje się, że strona ukraińska z tego postulatu już zrezygnowała.

Sprawa stanęła na ostrzu noża. Teraz ruch należy do urzędników w Kijowie. A stamtąd dochodzą już pogłoski o chęci kolejnych ustępstw w stosunku do polskich zakładów mięsnych.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę