aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Mięso kaczek mniej popularne

1 września 2005

Pogłowie zwierząt w dużej mierze decyduje o produkcji mięsa. W przypadku kaczek duży wpływ ma również system i intensywność tuczu. Pogłowie kaczek w latach 2002-2004 utrzymywało się na podobnym poziomie około 1 mld sztuk, zaś produkcja mięsa stopniowo wzrastała.

Najwięcej kaczek w 2004 r. utrzymywano w Chinach (66%). Produkcja mięsa, w tym kraju, była również na bardzo wysokim poziomie 2,2 mln ton. Drugim producentem mięsa kaczek była Francja (240 tys. T). W tym kraju pogłowie kaczek było na niższym poziomie, niż w państwach azjatyckich, m.in. Indiach i Wietnamie. O dużej skali produkcji mięsa kaczek we Francji decydują intensywne metody tuczu, przy wykorzystaniu pasz treściwych. W państwach azjatyckich ptactwo utrzymywane było głównie w systemie ekstensywnym, przyzagrodowym.

W krajach UE-25 produkcja mięsa kaczek kształtowała się na poziomie 430 tys. ton, a pogłowie liczyło 40 mln sztuk. W nowych państwach członkowskich pogłowie kaczek stanowiło około 10 mln sztuk, a produkcja mięsa 80 tys. t. W krajach UE największym producentem mięsa kaczek w latach 2002-2004 była Francja. Drugą pozycję zajmowały w 2004 r. Niemcy, z 50 tys. t mięsa kaczek.

Polska po przystąpieniu do UE stała się piątym producentem mięsa pochodzącego od kaczek w tej strukturze. Silna jest pozycja pozostałych nowych państw członkowskich m.in. Węgier (45 tys. t) Słowacji (9 tys. t) i Czech (5 tys. t). W krajach UE pogłowie kaczek nie decyduje o produkcji. System intensywny produkcji kaczek dominuje m.in. we Francji oraz Niemczech, zaś ekstensywny i półintensywny w Polsce.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę