aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Na rynku skupu żywca wieprzowego "mała stabilizacja"

10 listopada 2004

Ceny skupu żywca stabilne. Większość firm nie zmieniała cenników od kilku tygodniu i płaci rolnikom od 4,30 zł do 4,70 zł. Święto 11 listopada nic tu nie zmieni. Niektóre firmy, głównie z Wielkopolski i woj. lubuskiego - jak same przyznają - eksperymentalnie obniżyły ceny o 10 gr. za kilogram.

Jak tłumaczą to sondowanie rynku. Jeśli uda się skupić tyle ile potrzeba ceny utrzymają, jeśli nie to będą musieli je podnieść.

Kłopoty ze zdobyciem żywca już się skończyły, ale co będzie pod koniec roku trudno przewidzieć - mówią w zakładach. Podwyżki jeśli będą to niewielkie, bo krajowy surowiec zawsze można uzupełnić zagranicznym.

Tymczasem naszymi świniami interesują się Rosjanie, sprowadzając żywe zwierzęta omijają limity przywozu mięsa. Najwięcej dostają ci dostawcy, którzy przywożą zwierzęta bezpośrednio do zakładów. W punktach skupu ceny są o 20-30 groszy niższe.

Ceny prosiąt nadal wysokie i coraz bardziej zróżnicowane. Najtańsze i najdroższe prosięta sprzedawano w zeszłym tygodniu na Podlasiu. Ceny od 240 do 380 zł za parę.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę