aaa_TSW_2023
CTR_2023

Nie będzie testów na własną rękę

26 kwietnia 2004

Amerykański Departament Rolnictwa podtrzymał swoją wcześniejszą decyzję zakazującą małej teksaskiej firmie "Creekstone" prowadzenie dobrowolnych testów na BSE, które objęłyby wszystkie ubijane tam krowy.

Tylko w ten sposób firma mogłaby wznowić eksport do Japonii i uniknąć bankructwa. W podobnej sytuacji jest wiele amerykańskich zakładów mięsnych, które ledwo wiążą koniec z końcem po wykryciu w tym kraju BSE i wprowadzeniu przez Japonię embargo na wołowinę z USA. Problem miało by rozwiązać prywatne testowanie wszystkich ubijanych krów. Ale zdaniem Departamentu Rolnictwa trzeba szukać innych sposób przekonania Japończyków, a podobne akcje to zwykły chwyt marketingowy. Decyzja spotkała się z masową krytyką organizacji konsumenckich i branży mięsnej.

Tymczasem na pierwszym przypadku BSE wykrytym w Stanach Zjednoczonych najbardziej skorzystali Australijczycy, którzy powoli zajmują miejsce Amerykanów na japońskim i koreańskim rynku. W marcu eksport australijskiej wołowiny do Japonii i Korei wzrósł 1/3 do około 40 tysięcy ton.


POWIĄZANE

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę