CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Nie ma paraliżu pracy w zakładach mięsnych

10 sierpnia 2004

Protest lekarzy weterynarii nie sparaliżował pracy w zakładach mięsnych. Mięso we wszystkich zakładach jest badane na bieżąco.

Trudności wynikające z protestu weterynarzy były jedynie w kilku powiatach całej Polski, gdzie czynności te musi wykonywać inspekcja weterynaryjna. Zdaniem głównego lekarza weterynarii Piotra Kołodzieja, nie ma mowy o paraliżu pracy w zakładach mięsnych.

Według niego, część lekarzy, którzy pierwotnie mówiła o proteście podjęła jednak normalną pracę, a tam, gdzie zdecydowano się na protest na razie badania wykonuje inspekcja weterynaryjna.

Sytuacja ta może się jednak niedługo zmienić, bo w kolejce po pracę czeka wielu młodych weterynarzy, którzy dotychczas nie mogli znaleźć pracy. Na dowód tego, główny lekarz weterynarii zaprezentował listę 30 lekarzy i ponad 70 techników weterynarii, którzy już teraz wyrazili chęć podjęcia pracy w zakładach mięsnych.

Lista ta została już przesłana wojewódzkim lekarzom weterynarii. Piotr Kołodziej powiedział, że utwierdziło go to tylko w przekonaniu, że decyzja o zmianie sposobu przyznawania wynagrodzeń była słuszna, ponieważ ograniczy olbrzymie różnice w zarobkach weterynarzy oraz stworzy nowe miejsca pracy w tym zawodzie, szczególnie dla młodych ludzi, którzy po studiach wykonywali zajęcia niezwiązane ze swoim wykształceniem.


POWIĄZANE

Prokuratura Okręgowa w Płocku umorzyła śledztwo w sprawie pożaru w Zakładach Mię...

Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna żąda przywrócenia obowiązkowych świadectw zd...

Znane i doceniane przez rzesze konsumentów Wędliny z Borów Tucholskich ponownie ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę