CTR_80917

Nie znęcali się

26 listopada 2003

W zakładach mięsnych w Przechlewie i Żelistrzewie nie znęcano się nad zwierzętami - ustaliła kontrola zlecona przez Pomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Gdańsku.

Zarządzono ją po upublicznieniu w mediach filmu pokazującego barbarzyńskie warunki uboju. Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals sfilmowało jak świnie ogłuszano prądem, wbijano im nóż w gardło i żywe wrzucano do wrzątku. Po obejrzeniu nagrania doniesienie o popełnieniu przestępstwa złożyła do prokuratury szefowa Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Katarzyna Piekarska. Śledztwo w sprawie bestialskiego uboju świń prowadzi słupska prokuratura. Gdy o sprawie stało się głośno Wojewódzki Lekarz Weterynarii nakazał sprawdzić zakłady mięsne w Żelistrzewie koło Pucka i Przechlewie w powiecie człuchowskim. 

Przestrzegane tam są wszystkie zasady, jeśli chodzi o humanitarne traktowanie zwierząt – mówi inspektor Marek Puszczewicz z Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Gdańsku. 

Skontrolowano także pozostałe 94 ubojnie w regionie. W kilku z nich powiatowi lekarze weterynarii stwierdzili nieprawidłowości, ale nie dotyczyły one naruszenia zasad humanitarnego postępowania ze zwierzętami oraz nie były na tyle poważne, aby wstrzymywać ubój.


POWIĄZANE

Uzgodnienie z konsorcjum banków wstępnych warunków finansowania...

Uważamy, że projekt prezydenta powinien rozwiązać problem kredytów frankowych - ...

Znaczenie przetwórstwa rolno-spożywczego rośnie, czemu sprzyja coraz większa pro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę