Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Nie znęcali się

26 listopada 2003

W zakładach mięsnych w Przechlewie i Żelistrzewie nie znęcano się nad zwierzętami - ustaliła kontrola zlecona przez Pomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Gdańsku.

Zarządzono ją po upublicznieniu w mediach filmu pokazującego barbarzyńskie warunki uboju. Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals sfilmowało jak świnie ogłuszano prądem, wbijano im nóż w gardło i żywe wrzucano do wrzątku. Po obejrzeniu nagrania doniesienie o popełnieniu przestępstwa złożyła do prokuratury szefowa Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Katarzyna Piekarska. Śledztwo w sprawie bestialskiego uboju świń prowadzi słupska prokuratura. Gdy o sprawie stało się głośno Wojewódzki Lekarz Weterynarii nakazał sprawdzić zakłady mięsne w Żelistrzewie koło Pucka i Przechlewie w powiecie człuchowskim. 

Przestrzegane tam są wszystkie zasady, jeśli chodzi o humanitarne traktowanie zwierząt – mówi inspektor Marek Puszczewicz z Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Gdańsku. 

Skontrolowano także pozostałe 94 ubojnie w regionie. W kilku z nich powiatowi lekarze weterynarii stwierdzili nieprawidłowości, ale nie dotyczyły one naruszenia zasad humanitarnego postępowania ze zwierzętami oraz nie były na tyle poważne, aby wstrzymywać ubój.


POWIĄZANE

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wraz z Głównym Inspektoratem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę