aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Nie znęcali się

26 listopada 2003

W zakładach mięsnych w Przechlewie i Żelistrzewie nie znęcano się nad zwierzętami - ustaliła kontrola zlecona przez Pomorskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Gdańsku.

Zarządzono ją po upublicznieniu w mediach filmu pokazującego barbarzyńskie warunki uboju. Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals sfilmowało jak świnie ogłuszano prądem, wbijano im nóż w gardło i żywe wrzucano do wrzątku. Po obejrzeniu nagrania doniesienie o popełnieniu przestępstwa złożyła do prokuratury szefowa Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Katarzyna Piekarska. Śledztwo w sprawie bestialskiego uboju świń prowadzi słupska prokuratura. Gdy o sprawie stało się głośno Wojewódzki Lekarz Weterynarii nakazał sprawdzić zakłady mięsne w Żelistrzewie koło Pucka i Przechlewie w powiecie człuchowskim. 

Przestrzegane tam są wszystkie zasady, jeśli chodzi o humanitarne traktowanie zwierząt – mówi inspektor Marek Puszczewicz z Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Gdańsku. 

Skontrolowano także pozostałe 94 ubojnie w regionie. W kilku z nich powiatowi lekarze weterynarii stwierdzili nieprawidłowości, ale nie dotyczyły one naruszenia zasad humanitarnego postępowania ze zwierzętami oraz nie były na tyle poważne, aby wstrzymywać ubój.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę