A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Niepewna przyszłość masarni

14 września 2005

Wielu pracowników masarni i firmowych sklepów Czesława Hołubka od kilku dni ma wolne. Przymusowy wypoczynek jednak wcale ich nie cieszy. Tym bardziej, że na razie nie wiedzą, czy i kiedy wrócą do pracy.

O tym, że w toruńskiej firmie dzieje się źle, mówiono już od dłuższego czasu. Przez ostatnich kilka miesięcy załoga otrzymywała wypłaty po terminie. - Informowano nas, że trzeba oszczędzać, by mieć pieniądze na niezbędne certyfikaty.

Na początku zeszłego tygodnia rozniosła się wśród pracowników wieść, że od poniedziałku sklepy i masarnia będą zamknięte. - Nie dostaliśmy wtedy żadnej oficjalnej informacji. Dochodziły do nas tylko głosy, że możemy stracić pracę - mówi jedna z ekspedientek.

W czwartek wszyscy wiedzieli już, że do soboty musi być wyprzedany cały towar, który znajduje się w sklepach. - Ostatniego dnia, po południu poinformowano mnie, że nasz sklep wydzierżawiła inna firma i od poniedziałku będę miała nowego pracodawcę.

Nie wszystkie ekspedientki miały tyle szczęścia. Wiele z nich jest od dziś na przymusowych urlopach wypoczynkowych. Potrwają 21 dni. Co potem? - Tego nie wiemy, nikt nie chce z nami rozmawiać. W poniedziałek zorganizowano spotkanie z szefostwem, ale dowiedziałyśmy się o nim po czasie. Pracownicy nie wykluczają teraz, że sprawa trafi do sądu pracy. - Od dwóch lat nie mamy opłacanego ZUS-u, nie jest też uregulowana kwestia zaległych urlopów - mówią.

Nie udało się nam wczoraj skontaktować z Czesławem Hołubkiem. W siedzibie firmy powiedziano "Pomorskiej", że szef jest poza Toruniem i rozmowa z nim w najbliższym czasie nie będzie możliwa.


POWIĄZANE

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wraz z Głównym Inspektoratem...

W swoim najnowszym komunikacie Zwiazek Zawodowy Rolnikow "KORONA" zwraca uwagę n...

Zgodnie z zapowiedzią minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus 8 maja 2023 ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę