informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Opole: własna rzeźnia

1 października 2003

Opolscy hodowcy trzody chlewnej biorą sprawy w swoje ręce. Nie czekają, aż ktoś wpadnie na pomysł wybudowania dużej ubojni. Sami znaleźli już odpowiednią lokalizację i szukają inwestora.

Województwo Opolskie mimo rocznej produkcji ponad 800 tys. sztuk trzody chlewnej, nie jest w stanie ubić całego żywca. Od czasu, gdy upadły Opolskie Zakłady Mięsne przejęte na początku lat 90. przez firmę Peters, połowa trzody jedzie do rzeźni w innych województwach. Małe zakłady ze względów sanitarnych są zamykane. Po wejściu do Unii byłyby jeszcze większe problemy ze zbytem. Rolnicy postanowili więc przyspieszyć powstanie dużej ubojni. 
 
Rolnicy doszli do wniosku, że najlepsza lokalizacją byłby powiat prudnicki, bo trzody chlewnej jest tam szczególnie dużo. Hodowcy próbują teraz utworzyć spółkę, której sami byliby udziałowcami. Liczą że wkrótce znajdą inwestorów.


POWIĄZANE

Rada Sektora Wołowiny zaprezentowała w piątek w ministerstwie rolnictwa ...

Uzgodnienie z konsorcjum banków wstępnych warunków finansowania...

Uważamy, że projekt prezydenta powinien rozwiązać problem kredytów frankowych - ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę