aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

PKM Duda tworzy sieć dystrybucji mięsa

21 kwietnia 2005

Ogólnopolską sieć dystrybucji mięsa i wędlin składającą się z 10-14 hurtowni w najważniejszych regionach kraju zamierza utworzyć do końca 2006 roku firma Makton, wchodząca w skład Polskiego Koncernu Mięsnego (PKM) Duda.

W środę kosztem około 12 mln zł otwarto centrum w Krakowie, które zatrudniać będzie 50 pracowników.

Jak poinformował podczas konferencji prasowej dyrektor generalny PKM Duda, Maciej Duda, w sektorze dystrybucji mięsa i wędlin koncern będzie się rozwijał poprzez spółkę zależną Makton, która swoją działalność koncentrowała do tej pory na terenie województwa mazowieckiego. Centrum dystrybucyjne w Krakowie jest czwartym oddziałem firmy i pierwszym poza woj. mazowieckim.

"W zakresie dystrybucji będziemy się rozwijać głównie poprzez przejęcia kapitałowe mniejszych firm" - zapowiedział Duda. Dodał, że spółka prowadzi rozmowy w tej sprawie z wieloma podmiotami, ale na razie trudno wyrokować, ile z nich zakończy się decyzją o zakupie. Centra dystrybucyjne działać mają w województwach: mazowieckim, małopolskim, dolnośląskim, górnośląskim, pomorskim i wielkopolskim.

"Na rynku jest wiele firm, które chcą się sprzedać, lecz niewiele z nich jest dobrych" - ocenił Duda.

Jak powiedział, koncern Duda SA przygotowuje obecnie plan inwestycyjny na najbliższe pięć lat, dlatego na razie nie może dokładnie informować, jakie środki zostaną przeznaczone na ten cel. "Wszystko zależy od tego, jakie firmy będą celem przejęć; szacuję, że będzie to kilkadziesiąt milionów złotych pochodzących ze środków własnych firmy" - poinformował Duda.

Jego zdaniem, Duda SA będzie koncentrować dalszy rozwój na trzech segmentach, w których już działa: rolnym, produkcji oraz handlu i usługach.

Duda podtrzymał prognozę finansową PKM Duda na ten rok zakładającą, że skonsolidowany zysk netto w tym roku wzrośnie do 46,4 mln zł, a przychody do 945,3 mln zł. W 2004 r. grupa prognozowała 446 mln zł przychodów, a zysk netto miał wynieść 23,3 mln zł. W styczniu prezes powiedział, że firma przekroczyła prognozowane wyniki. Raport skonsolidowany spółka ma opublikować na początku czerwca.

"Nie widzimy żadnych zagrożeń dla tej prognozy, pierwszy kwartał pokazał, że idziemy zgodnie z przyjętym budżetem" - ocenił Duda.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę