aaa_TSW_2023
CTR_2023

Popyt rośnie, ceny stoją w miejscu

10 grudnia 2002

Gdyby nasze świnie składały się tylko ze schabu, karkówki, łopatki i szynki pewnie szły by teraz jak woda – mówią przetwórcy. Ale niestety z każdej sztuki zostają nogi, głowa, podgardle a często i tłusty boczek. Chociaż ceny są prawie dwukrotnie niższe niż jeszcze kilka miesięcy temu, to i tak chętnych nie ma i pewno do wiosny już się nie znajdą. Bo towar ten uda się dopiero zagospodarować do kiełbas grillowych.

Zakłady i to nawet te z Wielkopolski, gdzie żywca jest najwięcej bardzo nieśmiało ale jednak przymierzają się do podwyżek. W niektórych punktach skupu od dziś ceny żywca są wyższe od 5 do 10 gr. za kilogram. To dlatego, że przetwórcy boja się żeby by towaru nie podkupili im pośrednicy z południowych województw. Zakłady będą skupowały tuczniki do świątecznej produkcji aż do 20 grudnia. Do tej pory ceny mogą rosnąć, ale raczej tylko symboliczne. Za to od stycznia może być już tylko gorzej.

Jak zawsze przed świętami popyt na mięso wieprzowe rośnie, ale ceny zbytu stoją w miejscu. Towaru jest za dużo, aby można było wynegocjować korzystniejsze warunki – komentują przetwórcy.


POWIĄZANE

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę