aaa_TSW_2023
CTR_2023

Pozmeat złożył wniosek o upadłość

3 listopada 2003

Zarząd Zakładów Mięsnych Pozmeat SA złożył do Sądu Rejonowego w Poznaniu wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie

Jednocześnie zarząd Pozmeatu wycofał podanie o otwarcie postępowania układowego, złożone w sądzie 19 grudnia 2002 roku. - Dokonana przez zarząd spółki zmiana trybu postępowania w sprawie układu ma poprawić szanse zatwierdzenia i wykonania układu z wierzycielami przez Pozmeat - napisano w komunikacie.

Propozycje układowe obejmują spłatę w całości wierzycieli posiadających drobne wierzytelności do 1.500 zł, spłatę 65 proc. należności wobec pracowników, dostawców i pozostałych wierzycieli niezabezpieczonych w równych 12 ratach. Obejmują także zamianę pozostałej części tych wierzytelności na akcje spółki nowej emisji oraz zamianę wszystkich wierzytelności zabezpieczonych na majątku spółki na akcje nowej emisji.

Akcje nowej emisji zostaną wydane wierzycielom po cenie emisyjnej równej ich wartości nominalnej, czyli po 10 zł za akcję.

Zarząd spółki wcześniej czterokrotnie usiłował przekonać akcjonariuszy do uchwalenia zmian w statucie spółki, które umożliwiłyby podwyższenie kapitału i restrukturyzację kapitałową spółki.

Na czterech kolejnych walnych zgromadzeniach akcjonariuszy nie udało się uzyskać wymaganej większości czterech piątych głosów.

- W ocenie zarządu dalsze rozmowy w tej sprawie z akcjonariuszami mniejszościowymi nie przyniosą zmiany ich stanowiska. Z tych względów zarząd spółki uznał, że nie ma istotnych szans na zatwierdzenie ani wykonanie układu proponowanego przez spółkę w ramach dotychczas prowadzonego postępowania układowego - napisano w komunikacie.


POWIĄZANE

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę