Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Precz z siecią

6 czerwca 2005

Producenci mięsa powiedzieli dosyć i zapowiadają konfrontację z sieciami handlowymi. Jeżeli super- i hipermarkety nie zgodzą się na nowe warunki współpracy sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Dostawcy dużych sieci handlowych od lat narzekają na trudną współpracę z wielko powierzchniowymi sklepami. Problemem jest polityka finansowa stosowana przez sieci. Oferty kupna towarów są nawet atrakcyjne, ale tylko na początku. Rzeczywista kwota jaką supermarkety płacą firmom mięsnym jest pomniejszana, aż o 27 rodzajów upustów.

Dostawcy do dużych sieci są trochę w sytuacji bez wyjścia. Z jednej strony nikt im nie każe sprzedawać towarów do supermarketów na niekorzystnych warunkach. Ale z drugiej nie mogą sobie pozwolić na zaprzestanie tej współpracy, bo duże sieci to obecnie największy kanał dystrybucji wszelkich towarów. Stąd próba - jak to mówią przedstawiciel branży mięsnej - ucywilizowania współpracy.

Z oceną współpracy między branżą mięsną, a wielko powierzchniowymi sklepami nie zgadzają się te ostatnie. Zakłady mięsne nie wykluczają, że fiasko rozmów z super i hiper marketami, spowoduje, że spór zakończy się w sądzie. Branża zapowiada, że oskarży duże sklepy o nieuczciwe praktyki polegające na sprzedaży towarów poniżej kosztów zakupu.


POWIĄZANE

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wraz z Głównym Inspektoratem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę