aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Rolnicy chcą pieniędzy od Zakładów Mięsnych Byd-Meat

24 listopada 2003

Rolnicy, którzy odstawiali do Zakładów Mięsnych Byd-Meat w Bydgoszczy tuczniki i nie dostali za nie zapłaty, domagają się szybkiego oddania długu, choć wcześniej zgodzili się na układ z zakładami.

W lipcu br. ponad 600 wierzycieli bydgoskich zakładów mięsnych zgodziło się na układ z dłużnikiem. Zgodnie z wyrokiem sądu, najmniejsze wierzytelności (poniżej 3 tys. zł) zakłady mięsne zaczną wypłacać w pół roku od uprawomocnienia się ugody, a więc dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Większe wierzytelności (pomniejszone o 15 procent) będą zwracane w 16 kwartalnych ratach, począwszy od końca przyszłego roku. Tymczasem niektórzy rolnicy już się niecierpliwią.

- Nie mam z czego żyć, nie płacę rachunków i bardzo potrzebuję pieniędzy za tuczniki, które oddałem do zakładów - twierdzi jeden z nich. - Powinni nam już płacić.

- Jestem zdziwiona postawą niektórych rolników, bo mnie też pytają, kiedy dostaną pieniądze, a przecież zgodzili się na taki właśnie układ z dłużnikiem - mówi Teresa Wasilewicz z rady wierzycieli. - Głosowałam przeciwko, bo moim zdaniem warunki zaproponowane nam przez Byd-Meat są niekorzystne, jednak dziewięćdziesiąt procent gospodarzy było za przyjęciem układu.

- Płatności będą dokonywane w stosownym czasie - zapewnia Krzysztof Grabowski, dyr. finansowy spółki Byd-Meat.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę