aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Rosja odbiera

30 czerwca 2008
70 unijnym zakładom zostaną odebrane rosyjskie zezwolenia na import mięsa. Przetwórcy z sześciu krajów w tym Belgii, Danii, Niemiec i Włoch zostali wciągnięci na czarną listę zakładów objętych embargiem. Oficjalna przyczyna, to obawa o zdrowie konsumentów w związku z podawaniem zwierzętom antybiotyków. Unijne władze podejrzewają jednak, że prawdziwym powodem, jest chęć zmniejszenia importu i rozwinięcia rodzimej produkcji.

Ta sprawa na pewno wypłynie podczas szczytu Rosja Unia rozpoczynającym się na Syberii. Rosyjskie embargo najbardziej uderzy w Duńskich eksporterów, którzy w ostatnim czasie mocno rozwinęli handel wieprzowiną z Rosją.

Eksperci oceniają, że wszystkie, wciągnięte na listę zakłady, sprzedają na rosyjski rynek mięso wartości 100 milionów euro. Problemy zaczęły się już w kwietniu, kiedy Rosjanie cofnęli kilka transportów ze względu na wykrycie pozostałości antybiotyków.

Teraz ten argument został wykorzystany. Eksperci obawiają się, że cofnąć embargo nie będzie łatwo, choćby patrząc na przykład Polski.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę