Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Sektor mięsny na czele

3 października 2003

W ramach czwartej tury tzw. działania I programu SAPARD, który nosi nazwę „Poprawa przetwórstwa i marketingu artykułów rolnych i rybnych” w całej Polsce złożono 430 wniosków – poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

IV tura składania wniosków została zakończona 29 września br. Wpłynęło o ponad 175 proc. więcej niż w trzeciej turze. Nie są to jednak ostateczne dane, gdyż wnioski mogą jeszcze napłynąć drogą pocztową (decyduje data stempla pocztowego). Łącznie w czterech turach przyjmowania podań w ramach działania I, złożono 904 wnioski. 

Najwięcej wniosków wpłynęło o dofinansowanie ze środków unijnych do sektora mięsnego – 258, sporo wniosków dotyczy współfinansowania restrukturyzacji w branży mleczarskiej (81), a najmniej jest chętnych na uzyskanie środków na restrukturyzację sektora rybnego (34). O wsparcie przetwórstwa owoców i warzyw ubiega się 57 wnioskodawców. 

ARiMR poinformowała ponadto, iż według ostatecznych danych, w drugiej turze przyjmowania wniosków w ramach tzw. działania III, „Rozwój i poprawa infrastruktury obszarów wiejskich”, wpłynęło ich 4197, czyli o ponad 106 proc. więcej niż w pierwszej turze.


POWIĄZANE

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wraz z Głównym Inspektoratem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę