aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Spadają ceny wieprzowiny

10 stycznia 2006

Zdecydowana obniżka cen nastąpiła na rynku mięsnym. Przed świętami półtusze wieprzowe kl. R wystawiano na giełdach po 5 - 5,1 zł za kg, w końcu tego tygodnia już tylko po 4,55 zł za kg. Podobnie jest prawie co roku, gdyż po świętach zostaje w zakładach i sklepach sporo zapasów. Jednocześnie maleje popyt w handlu detalicznym. Dodatkowy powód obniżek cen to znaczne zmniejszenie eksportu na wschód. I to nie tylko ze względu na embargo handlu z Rosją.

Mniej zamawiają ostatnio także handlowcy z Ukrainy i Białorusi, gdyż tam teraz rozpoczął się okres świąteczny. Sporą konkurencją dla producentów krajowego surowca jest poza tym import z UE. W ofertach giełdowych znaleźć można duńskie boczki i łopatki, holenderską karkówkę czy belgijski schab. Ceny są często konkurencyjne do oferty krajowej.

Tani jest nadal drób, gdyż znacznie zmniejszył się w ostatnich miesiącach eksport. Na krajowych giełdach oferta surowców drobiowych z tygodnia na tydzień się powiększa. Kurczaki wystawiane są po 3,6 zł za kg, a filety z piersi po 10 zł za kg. Porcje rosołowe, korpusy dostępne są już po 75 gr za kg.


POWIĄZANE

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę