aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Spadek cen wieprzowiny

5 stycznia 2005

Pierwsze dni nowego roku i nowe ceny, ale nie dla wszystkich dobre. Wiele zakładów obniżyło dziś ceny skupu żywca wieprzowego. Niektóre nawet o 30 gr. za kilogram w porównaniu z końcówką grudnia. Teraz rolnicy za dostarczone świnie nie dostaną więcej jak 3,80 zł - 4,10 zł. I jak przekonują skupujący może być jeszcze taniej, ale wiele będzie zależało od eksportu.

Jeśli w najbliższych tygodniach nie uda się uruchomić wschodnich rynków, producentów czeka ciąg dalszy obniżek. Tym bardziej, że problemów z zakupem surowca nie ma żadnych. Niektórzy mówią nawet o świńskiej górce, ale zdaniem ekspertów to tylko złudzenie, bo zakłady skupują o wiele mniej zwierząt niż zwykle. Niektórzy mają jeszcze spore zapasy. Wkrótce patrząc na sklepowe promocje będzie wiadomo co komu zostało - dodają przetwórcy.

Styczeń i luty to jedne z najgorszych miesięcy jeśli chodzi o handel. W zakładach mięsnych wszyscy są zgodni co do tego, że złote czasy dla hodowli świń nieprędko wrócą. Również na targowiska dotarły obniżki. Z ofert zniknęły już tak wysokie ceny jak jeszcze niedawno, kiedy za parę prosiąt żądano 400 zł. Teraz maksymalne ceny nie przekraczają 360 zł.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę