aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Sto milionów złotych

12 sierpnia 2005

BRE Bank, który - zdaniem mniejszościowych udziałowców - jest odpowiedzialny za doprowadzenie do upadłości poznańskich Zakładów Mięsnych Pozmeat, może mieć teraz z tego powodu spore kłopoty.

Czy BRE Bank doprowadził do upadku Pozmeat-u? Tak uważają mniejszościowi akcjonariusze. Teraz potwierdza to syndyk. Jego zdaniem BRE Bank wyprowadził z Pozmeat-u mienie za sto milionów złotych. Syndyk pozwał BRE Bank do sądu.

Teren starej rzeźni po Pozmeat sprzedał spółce Celtech Investment BRE Bank był wówczas wpsółwłaścicielem Pozmeat-u. Kupiec był również powiązany z BRE Bankiem. Co więcej ziemie kupił za pieniądze z BRE Banku - za 40 mln. Według syndyka o wiele za tanio.

O brakujące sto milionów syndyk pozwał do sądu BRE Bank. Zapowiedział też wniosek o zabzpieczenie powództwa. Chodzi o to by sąd uniemożliwił BRE Bank-owi, który w między czasie przejął na własność starą rzeźnię jej sprzedaż. Przedstawiciele BRE Bank-u na pozew reagują spokojnie.

BRE Bank twierdzi, że ma ekspertyzy potwierdzające, że spółka Garbary czyli tak na prawdę stara rzeźnia nie jest warta więcej niż 40 mln.

Jeśli sąd uzna roszczenie syndyka upadłego Pozmeat-u, BRE Bank będzie musiał oddać nieruchomość, której przejęcie według części akcjonariuszy ostatecznie przyczyniło się do upadku zakładów mięsnych.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę