Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Świnie zostają

20 lutego 2006

Pikietowali, protestowali, organizowali blokady – ostatecznie jednak muszą pogodzić się z przegraną. Wielka ferma świń – sól w oku mieszkańców podpoznańskich Więckowic – pozostanie. Wojewódzki sąd administracyjny uznał bowiem, że hodowla działa zgodnie z prawem.

Mieszkańcy Więckowic liczyli, że sąd administracyjny uwolni ich od smrodu. Ale się przeliczyli. Trudno się dziwić ich rozczarowaniu patrząc na protesty trwające od kilku lat.

W 2001 roku Animex przystosował istniejące tam obory na chlewnie dla prawie dwunastu tysięcy świń, nie mając decyzji z urzędu gminy na zmianę użytkownika budynków.

Mimo dwóch decyzji pozytywnych dla Stowarzyszenia Ekologicznego Ziemi Węckowickiej, ferma działa i działać będzie bo Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił decyzje powiatowego i wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego, który nakazał Animexowi przywrócenie budynków do stany sprzed rozpoczęcia hodowli. Przedstawiciele Agri plus nie kryli zadowolenia.

Wyrok nie jest prawomocny, a pełnomocnik Stowarzyszenia Ekologicznego Ziemi Więckowickiej już dziś zapowiedział odwołanie od wyroku.

Mieszkańcom pozostało odwołanie do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Na dziś niestety nie pozostaje im nic innego jak mieszkać w potwornym smrodzie więckowickiej fermy.


POWIĄZANE

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) wraz z Głównym Inspektoratem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę