aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Świnoujska masarnia PSS „Społem” szuka oszczędności

29 stycznia 2003

W ramach oszczędności masarnia postanowiła zmniejszyć wypłaty swoich pracowników. Obniżka płac ma wynieść w tym roku 10 % i uratować firmę przed upadkiem.

Masarnia jest samodzielną spółką, a jej właścicielem jest świnoujski PSS "Społem". Obniżka płac o dziesięć procent obejmie wszystkich zatrudnionych, także członków zarządu (w sumie 33 osoby). Na razie obowiązywać będzie przez rok. Zatrudnieni bezpośrednio przy produkcji będą miesięcznie zarabiać mniej średnio o 180 zł.

Według zarządu obniżenie płac ma pomóc w uratowaniu firmy przed bankructwem. Prezes zarządu firmy Wiesława Ertel tłumaczy – Nasza sytuacja jest co prawda już lepsza niż dwa lata temu, ale wciąż jeszcze musimy oszczędzać. Zmniejszenie wynagrodzeń to jedyny sposób, by zmniejszyć koszty bez zwolnień pracowników.

Na obniżenie zarobków zgodziła się załoga. Jeden z pracowników Mieczysław Ziegert mówi – Zdajemy sobie sprawę z trudnej sytuacji firmy. Wolimy mniej zarabiać, niż w ogóle stracić pracę.

Zarząd masarni liczy, że dzięki oszczędnościom uda się także znaleźć pieniądze na zakup nowego sprzętu i poprawę warunków produkcji. Potrzeba na to około pięciu milionów złotych. Zmiany mają pomóc w dostosowaniu zakładu do przepisów Unii Europejskiej. Firma musi je wprowadzić, jeśli chce sprzedawać swoje produkty również na unijnym rynku.

Wiesława Ertel dodaje – Co prawda w tej chwili nie mamy takich pieniędzy. Ale jeśli część pieniędzy uda nam się zaoszczędzić, to mamy szansę na dotację z funduszy unijnych.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę