Adama_artemisgoltix_15.02-30.03
Adama_poleposition_15.03_30.04

Świńska górka dla dzieci

19 sierpnia 2003

15 tysięcy ton mięsa na pomoc społeczną przeznaczyła Agencja Rynku Rolnego. Mogą się o nie ubiegać domy dziecka, szkoły, ośrodki pomocy rodzinie.

Agencja Rynku Rolnego przekaże za darmo przetworzoną wieprzowinę o wartości 76 milionów złotych. O przyznanie żywności w ramach programu mogą się starać placówki opiekuńczo – wychowawcze, domy pomocy społecznej, ośrodki wsparcia, stołówki i jadłodajnie dla ubogich, schroniska i noclegownie dla bezdomnych oraz ośrodki pomocy społecznej.

Potrzebujący będą mogli odebrać mięso we wrześniu - bezpośrednio z zakładów. Muszą jednak złożyć wnioski do właściwych Wydziałów Polityki Społecznej Urzędów Wojewódzkich, które przekażą je następnie do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Termin składania wniosków upływa 20 sierpnia.

Darowizna pochodzi ze 170 tys. ton zapasów zgromadzonych przez ARR w wyniku skupu interwencyjnego. Agencja musi pozbyć się ich przed wejściem Polski do Unii Europejskiej, bowiem Bruksela nie pozwoli wejść naszym tanim rezerwom na wspólny rynek.


POWIĄZANE

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz zdecydowanie negatywnie ocenia propozycję...

W ostatnich tygodniach branża mięsna, a szczególnie hodowcy trzody chlewnej, są ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę