aaa_TSW_2023
CTR_2023

Świńska górka dla dzieci

19 sierpnia 2003

15 tysięcy ton mięsa na pomoc społeczną przeznaczyła Agencja Rynku Rolnego. Mogą się o nie ubiegać domy dziecka, szkoły, ośrodki pomocy rodzinie.

Agencja Rynku Rolnego przekaże za darmo przetworzoną wieprzowinę o wartości 76 milionów złotych. O przyznanie żywności w ramach programu mogą się starać placówki opiekuńczo – wychowawcze, domy pomocy społecznej, ośrodki wsparcia, stołówki i jadłodajnie dla ubogich, schroniska i noclegownie dla bezdomnych oraz ośrodki pomocy społecznej.

Potrzebujący będą mogli odebrać mięso we wrześniu - bezpośrednio z zakładów. Muszą jednak złożyć wnioski do właściwych Wydziałów Polityki Społecznej Urzędów Wojewódzkich, które przekażą je następnie do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Termin składania wniosków upływa 20 sierpnia.

Darowizna pochodzi ze 170 tys. ton zapasów zgromadzonych przez ARR w wyniku skupu interwencyjnego. Agencja musi pozbyć się ich przed wejściem Polski do Unii Europejskiej, bowiem Bruksela nie pozwoli wejść naszym tanim rezerwom na wspólny rynek.


POWIĄZANE

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...

Najnowszy, czerwcowy raport FAS USDA przedstawil dla amerykańskich eksporterów p...

ZZR "KORONA" w woim ostatnim komunikacie poinformował, że wczoraj, 13.06 Rada Mi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę