aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Sytuacja na rynku wieprzowiny

28 marca 2006

Ten tydzień pokaże, jakie będą skutki wprowadzonego przez Ukraińców zakazu - mówią przedstawiciele zakładów mięsnych. Niektóre, nie wiedząc na co mogą liczyć, odwołały skup i tylko podpisują z rolnikami umowy. Ale to pojedyncze przypadki.

Większość skupów działa normalnie a ceny pozostają na tym samym poziomie, co w zeszłym tygodniu. Nieliczni tylko podwyższają notowania, by dorównać cenom obowiązującym na rynku.

Na razie nie ma paniki, bo obostrzenia wprowadzone przez Ukrainę pokrywają się z przedświątecznym okresem. A hodowcy już nie przetrzymują świń, wolą sprzedać je teraz, gdy mogą uzyskać najwyższą cenę. Za tydzień już nie będzie to takie łatwe.

Zakłady nie szaleją z przedświątecznymi zakupami, bo wolą chuchać na zimne i nie robić dużych zapasów. Wielkanoc jest krótka, a wschodnie granice zamknięte, więc nikt nie chce zostać z towarem.

Ceny tuczników według klasyfikacji poubojowej podobne, jak w zeszłym tygodniu. Jeśli przyjdą zmiany to dopiero pojutrze.

Najwyższe ceny prosiąt zanotowaliśmy na podlaskich i mazowieckich targowiskach. Tam rolnicy żądają za parę nawet za 300 złotych. Po najtańsze prosiaki trzeba się wybrać między innymi na Lubelszczyznę.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę