Sytuacja na rynku wieprzowiny

28 marca 2006

Ten tydzień pokaże, jakie będą skutki wprowadzonego przez Ukraińców zakazu - mówią przedstawiciele zakładów mięsnych. Niektóre, nie wiedząc na co mogą liczyć, odwołały skup i tylko podpisują z rolnikami umowy. Ale to pojedyncze przypadki.

Większość skupów działa normalnie a ceny pozostają na tym samym poziomie, co w zeszłym tygodniu. Nieliczni tylko podwyższają notowania, by dorównać cenom obowiązującym na rynku.

Na razie nie ma paniki, bo obostrzenia wprowadzone przez Ukrainę pokrywają się z przedświątecznym okresem. A hodowcy już nie przetrzymują świń, wolą sprzedać je teraz, gdy mogą uzyskać najwyższą cenę. Za tydzień już nie będzie to takie łatwe.

Zakłady nie szaleją z przedświątecznymi zakupami, bo wolą chuchać na zimne i nie robić dużych zapasów. Wielkanoc jest krótka, a wschodnie granice zamknięte, więc nikt nie chce zostać z towarem.

Ceny tuczników według klasyfikacji poubojowej podobne, jak w zeszłym tygodniu. Jeśli przyjdą zmiany to dopiero pojutrze.

Najwyższe ceny prosiąt zanotowaliśmy na podlaskich i mazowieckich targowiskach. Tam rolnicy żądają za parę nawet za 300 złotych. Po najtańsze prosiaki trzeba się wybrać między innymi na Lubelszczyznę.


POWIĄZANE

Sokołów S.A. sfinalizował kolejną inwestycję, której celem jest minimalizacja wp...

  Jak poinformował Główny Inspektoroat Weterynarii, dzięki staraniom Głównego Le...

Większość chłodni składowych wysłała do swoich klientów komunikaty opierające si...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę