aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Upadłość Zakładów Mięsnych w Grudziądzu

17 lutego 2005

Sąd ogłosił upadłość Zakładów Mięsnych w Grudziądzu. Tydzień wcześniej Henryk Żurawski, prezes ZM, złożył rezygnację. Wielu pracowników zakładów do dziś nie może uwierzyć w to, co się stało. Przecież Henryk Żurawski, który niespełna rok temu został prezesem firmy zapewniał, że będzie dobrze. Był optymistą nawet wówczas, gdy w zakładach wyłączono telefony (za długi) a wierzyciele grozili zablokowaniem wjazdu.

Bez układu

Prezes twierdził, że uda się dogadać z wierzycielami i pod grudnia minionego roku zarząd złożył w sądzie wniosek o stwierdzenie upadłości z ładem.

Jednak kilka dni temu w toruńskim sądzie zapadła decyzja o upadłości Zakładów Mięsnych Grudziądz S.A., ale bez możliwości układu z wierzycielami. - 31 stycznia prezes Żurawski złożył rezygnację - informuje Agnieszka Dłuska , z biura rzecznika prasowego ministerstwa skarbu. - W zakładach ustanowiono syndyka. Jest nim Andrzej Maćkowiak.

Strach pracowników

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w grudziądzkiej rzeźni nadal trwa produkcja. Szczecińska firma (która zdaniem prezesa Żurawskiego miała być inwestorem strategicznym i ą deską ratunku) wydzierżawiła zakład na kilka miesięcy.

Spora część załogi jest na przymusowych urlopach, ludzie boją się utraty pracy.

Zakłady Mięsne Grudziądz S.A. (których stuprocentowym właścicielem jest skarb państwa) są wciąż jednym z największych pracodawców w tym mieście. Zatrudniają około 280 osób.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę