aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Wędliny i konserwy pod lupą

17 czerwca 2004

Tym razem Państwowa Inspekcja Handlowa wzięła pod lupę wędliny i przetwory rybne. Niewłaściwej jakości była połowa przebadanego mięsa.

- Badaliśmy cztery partie wędlin w sklepach i hurtowniach - mówi Wiesława Szatkowska, szefowa Państwowej Inspekcji Handlowej, delegatura w Toruniu. - Do dwóch mieliśmy zastrzeżenia.

Nie chodziło na szczęście o świeżość, ale za to o "treść" - Zwróciliśmy uwagę na zawyżoną zawartość skrobi - dodaje dyrektor Szatkowska.

Takie zabiegi, zdaniem inspektorów, wykonuje się głównie po to, by zyskać na objętości. - Zakwestionowaliśmy również oznaczenia - mówi dyrektorka. - Dotyczą one głównie opisu masy netto, a także terminu przydatności do spożycia. Właściwy powinien brzmieć - należy spożyć do i tu winna być wymieniona data.

Pracownicy PIH kontrolowali także przetwory rybne. Towar został przez nich zakwestionowany aż w 75 proc. W marynatach było za dużo zalewy, a za mało ryby. Produkty były przesolone - sól przedłuża trwałość.

Hurtownicy i właściciele skontrolowanych sklepów, w których wykazano nieprawidłowości muszą obniżyć ceny felernych wyrobów. W przeciwnym razie grożą im kary w wysokości do 80 proc. wartości towaru.


POWIĄZANE

W nawiązaniu do publikacji pojawiających się w brytyjskich mediach, z pełną stan...

Nowym członkiem Stowarzyszenia została spółkaLorenzPolska-wiodący producent euro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę