CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Zahamowany został spadek cen żywca wieprzowego

4 marca 2003

Wystarczyły dwa tygodnie i sytuacja w punktach skupu żywca wieprzowego zmieniła się zupełnie. Teraz zakłady mięsne nie mają już żadnych problemów ze zdobyciem surowca. Kłopoty mają natomiast ci, którzy zbyt długo przetrzymywali zwierzęta. Małe zakłady nie chcą takich przyjmować, bo na krajowym rynku nie można znaleźć kupców na tłusty boczek, podgardla i mięsa drobne, a Rosja zamknęła granice.

Sprzedając dużym firmom, które rozliczają się według klasyfikacji europ przerośnięte tuczniki zaliczane są do najniższych klas, a ich cena gwałtownie spada. Tylko za najlepsze świnie udaje się uzyskać około 3,25 zł/kg. Ale jak wyliczyli przetwórcy średnia cena wypłacana rolnikom to najczęściej 2,80 zł/kg.

Świń jest sporo, a potrzeby coraz mniejsze. W tym tygodniu będzie jeszcze gorzej, bo zaczyna się Post. W niektórych firmach już powrócono do zapisów, a terminy są zajęte do 22 marca.

Zahamowany został spadek cen żywca wieprzowego, a wraz z nim i prosiąt. Najtaniej można je kupić w województwie warmińsko–mazurskim i na Podlasiu.


POWIĄZANE

Prokuratura Okręgowa w Płocku umorzyła śledztwo w sprawie pożaru w Zakładach Mię...

Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna żąda przywrócenia obowiązkowych świadectw zd...

Znane i doceniane przez rzesze konsumentów Wędliny z Borów Tucholskich ponownie ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę