aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Nowa inwestycja Mlekovity

3 grudnia 2015
MLEKOVITA światowy lider serowarstwa zwiększa produkcję żółtych serów do 120 ton na dobę, a w ciągu najbliższego roku produkcja ta ma wzrosnąć do 240 ton na dobę. Stało się to możliwe dzięki nowo otwartej (6 listopada br.) największej na świecie Fabryce Konfekcjonowania Sera.
 Nowa fabryka,  to hala produkcyjno - magazynowa o powierzchni użytkowej ok. 10 tys. m kw., położona na obrzeżu Wysokiego Mazowieckiego. Pracuje tu 7 kompletnych linii produkcyjnych do konfekcjonowania sera (5 w plastry i  2 w kawałki), 2 nowoczesne dojrzewalnie sera z kontrolą  temperatury środowiska  dojrzewania sera, oraz hale magazynowe i pomieszczenia socjalne.
Inwestycji kosztowała ok. 50 mln. zł. i została w całości sfinansowana ze środków własnych Mlekovity, co już świadczy o doskonalej kondycji finansowej mleczarskiego potentata. W nowej fabryce znalazło zatrudnienie 150 osób, co dla miasta i okolic jest rzeczą niebagatelną.

       
       
       
       
       


Uroczystego otwarcia nowego zakładu dokonał Prezes Zarządu GK MLEKOVITA Dariusz Sapiński w obecności przewodniczącego Rady Nadzorczej SM MLEKOVITA Janusza Mystkowskiego, oraz wójta gminy Wysokie Mazowieckie Henryk Wyszyński, który użyczył od siebie 1 ha ziemi na parkingi przyzakładowe.
Obiekt poświęcił jego ekscelencja ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski. W uroczystości uczestniczyły także władze lokalne i wojewódzkie.  
Największych dostawców mleka uhonorowano dyplomami okolicznościowymi, a szczególnie zasłużonych rolników odznaczeniem „ZASŁUŻONY DLA SPÓŁDZIELCZOŚCI MLECZARSKIEJ” przyznanym  przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny i wręczonym przez jego Prezesa Pana Waldemara Brosia.
Po symbolicznym przecięciu wstęgi zaproszeni goście zwiedzili nowy obiekt wyposażeni w ubiory ochronne, celem zachowania higeny i sterylności produkcji.
Na zakończenie, dla mniej wtajemniczonych w kwestie branży mleczarskiej przedstawiamy małą prezentację  firmy MLEKOVITA.
Po pierwsze to największa mleczarska grupa kapitałowa  w Polsce i niekwestionowany lider branży. Jest firmą ze 100-procentowym kapitałem polskim, o długoletniej tradycji i z ustaloną marką nie tylko na rynku polskim, ale również za granicą. Tworzą ją zakłady zajmujące się przetwórstwem i dystrybucją wyrobów mleczarskich: macierzysty w Wysokiem Mazowieckiem, a także w Bielsku Podlaskim, Morągu, Zakopanem, Lubawie, Działdowie,  Pilicy i Baranowie oraz magazyny dystrybucyjne w  Chrzanowie, Kluczborku, Kowalewie Pomorskim, Piasecznie, Wyszkowie, Łodzi, Białymstoku, Brzesku,  Goręczynie i Wolsztynie. Wytwarza szeroki asortyment markowych produktów (ponad 300,w tym m.in.: sery twarde dojrzewające typu holenderskiego, szwajcarskiego i angielskiego, sery topione i wędzone, sery sałatkowo – kanapkowe, serek ziarnisty, sery mozzarella, mleka UHT o zróżnicowanej pojemności i zawartości tłuszczu, mleka pasteryzowane, śmietanki UHT, mleczka zagęszczone, mleczka smakowe, kefiry, jogurty, maślanki, twarogi  i twarożki smakowe, śmietany i śmietanki homogenizowane, masła i miksy maślane, mleka w proszku oraz serwatkę w proszku), które są liderami kategorii w branży (np. mleko POLSKIE w butelce, mleko WYPASIONE, ser FAVITA, ser SOKÓŁ, masło ekstra POLSKIE, itp.).
Po drugie, za swój największy sukces firma uznaje przede wszystkim satysfakcję klientów. Najwyższa jakość oferowanych produktów zdobyła uznanie i zaufanie klientów, czego dowodem jest utrzymywana od lat pozycja lidera w Polsce oraz lidera eksportu wśród przedsiębiorstw branży mleczarskiej.

POWIĄZANE

Sekretariat Prezesa Zarządu ZPPM, Pana Marcina Hydzika,  przesyłał do Pierwszego...

- Polskie mleczarnie zaczynają już zmniejszać gramaturę opakowań - ich tarę - za...

W terminie 19-23 lutego 2024 r., członków Polskiej Izby Mleka tj.  Spółdzielczą ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę