aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

GUS: wzrosły ceny większości produktów na rynku rolnym

Na rynku rolnym w październiku, w porównaniu z wrześniem 2015 r., wzrosły ceny większości produktów w skupie i na targowiskach.

20 listopada 2015

USA: Pszenica SRW droższa od HRW

Pod koniec pierwszego tygodnia listopada br. notowania pszenicy SRW na CBoT wynosiły 193,4 USD/tonę, tj. o 2% więcej niż przed tygodniem. W skali tygodnia nieznacznie obniżyły się natomiast ceny pszenicy HRW na KCBT – o 0,5% do 178,6 USD/tonę i ...

20 listopada 2015

Australia: Obawy o jakość pszenicy z Nowej Południowej Walii

Obfite opady deszczu docierające do wschodniego wybrzeża Australii mogą spowodować pogorszenie jakości ziarna zbieranego z tego rejonu. W Nowej Południowej Walii w tym tygodniu ma spaść ok. 100 mm deszczu – zapowiedziały australijskie służby ...

19 listopada 2015

Kierunki hodowli pszenicy

Pszenica jest gatunkiem o podstawowym znaczeniu dla bezpieczeństwa żywnościowego naszego kraju. Powierzchnia uprawy pszenicy ozimej w Polsce wynosi około 2 mln ha, co stanowi 1/4 ogólnej powierzchni zbóż. Z uwagi na ogromne znaczenie gospodarcze, ...

17 listopada 2015

Izba Zbożowo-Paszowa: rolnicy nie chcą tanio sprzedawać ziarna

Handel zbożem jest nadal znikomy, choć pojawia się więcej ofert sprzedaży niż w poprzednich tygodniach. Producenci zbóż chcą o 15-20 zł więcej za tonę ziarna niż oferują kupujący - poinformowała Izba Zbożowo-Paszowa.

11 listopada 2015

Rosja wysłała do Syrii 100 tys. ton pszenicy

Rosja wysłała do Syrii 100 tys. ton pszenicy "w ramach pomocy humanitarnej dla ludu syryjskiego" - poinformowały we wtorek rosyjskie źródła rządowe. Według traderów zbóż z UE transakcję zawarto w sierpniu, opiewa na 120 tys. ton, a pszenica jest już ...

4 listopada 2015

Izba Zbożowo-Paszowa: rolnicy wstrzymują się ze sprzedażą ziarna

Według Izby Zbożowo-Paszowej, rolnicy nie akceptują cen oferowanych przez przetwórców i wstrzymują się ze sprzedażą ziarna. Taka sytuacja trwa od żniw, obecnie przedmiotem handlu jest jedynie rzepak i kukurydza.

29 października 2015

GUS: Przedwynikowy szacunek zbiorów zbóż

Pod koniec września br. GUS opublikował przedwynikowy szacunek tegorocznych zbiorów zbóż w Polsce. Zbiory zbóż ogółem zostały oszacowane na 27,8 mln ton, tj. o 13% mniej w porównaniu z 2014 rokiem.

28 października 2015

STRATEGIE GRAINS podnosi szacunek unijnej produkcji pszenicy

Strategie Grains podwyższyła szacunek zbiorów pszenicy miękkiej w UE o 2 mln ton do 149,5 mln ton, uwzględniając wyższe od wcześniej oczekiwanych wyniki produkcji w krajach bałtyckich, Francji, Wielkiej Brytanii oraz w Niemczech.

28 października 2015

Francja: Zbiory pszenicy biją wszelkie rekordy

Minister rolnictwa Francji skorygował w górę wcześniejszy szacunek tegorocznych zbiorów pszenicy miękkiej do rekordowego poziomu 41 mln ton, tj. o 9% powyżej zeszłorocznego wyniku (wynoszącego 37,5 mln ton).

28 października 2015
Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę