informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Tanie zbóże na przednówku

30 czerwca 2005

Tak tanich zbóż na przednówku nie było od lat. Korzystają na tym kupujący, którzy negocjują dodatkowe upusty. Producenci długo nie zwlekają z decyzją i akceptują oferty, bo każdemu zależy teraz na pozbyciu się ziarna z magazynów.

Niektóre młyny mają surowca pod dostatkiem i już teraz zaczęły kontraktacje ziarna z nowych zbiorów. To dla rolników najlepsze rozwiązanie, bo nie musza obawiać się o zbyt a i ceny skupu są już pewni. Niestety dotyczy to w większości gospodarstw wielkotowarowych. Mali producenci wciąż są w gorszym położeniu. Ci, co mogą wykorzystać ziarno we własnym gospodarstwie ponoszą mniejsze straty. W innym przypadku za każdy miesiąc magazynowania tony zboża musza wydać średnio 5-6 zł.

Na giełdach towarowych za oceanem w górę idą ceny kukurydzy. Maklerzy mówią, że notowania spadną wraz z deszczem, którego z niecierpliwością oczekują farmerzy. Drożeją także kontrakty terminowe na soję i śrutę sojową.


POWIĄZANE

Celem podejmowanych działań jest budowa nawyku codziennego spożywania polskich o...

Wzrasta świadomość rolników i ogrodników w kwestii korzyści płynących ze stosowa...

Kampania ma na celu promocję europejskich jabłek na rynku Zjednoczonych Emiratów...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę