aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Artykuł 16A

1 października 2008
Jeszcze tylko jedno głosowanie w Sejmie i już jutro formalnie może zakończyć spór między lekarzami weterynarii i rządem. A poszło o to jak powiatowi lekarze weterynarii powinni zatrudniać lekarzy pracujący w prywatnych lecznicach.

Obowiązki Inspekcji Weterynaryjnej są coraz większe tymczasem etatów nie przybywa. Dlatego powiatowi lekarze weterynarii zlecają wykonanie sporej części tych obowiązków prywatnym lekarzom. Ale do tej pory robiono to w taki sposób, że zaprotestował samorząd lekarzy weterynarii.

dr Tadeusz Jakubowski – Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna: w tej chwili lekarz używa samochodu, sprzętu, komputerów, leków – jakby nielegalnie, bo jest wyznaczany jako osoba fizyczna a nie jako podmiot gospodarczy.

Powiatowi lekarze weterynarii zatrudniali bowiem na podstawie umowy o dzieło pracowników prywatnych zakładów leczniczych, którzy następnie korzystając z firmowego sprzętu swojego pracodawcy wykonywali pracę stanowiącą ich osobisty dochód. Ostatecznie sprawę rozwiązano polubownie rząd zaproponował zmianę przepisów.

Kazimierz Plocke – wiceminister rolnictwa: chodzi o to, żeby lekarze wyznaczani albo zakłady lecznicze wyznaczone do wykonywania czynności urzędowych w imieniu powiatowego lekarza weterynarii wykonywali określone czynności.

Sejm jutro będzie głosował nad rządową nowelizacją ustawy o inspekcji weterynaryjnej. I tak powiatowy lekarz weterynarii, zatrudniając do wykonywania określonych działań lekarza pracującego w lecznicy prywatnej, musi uzyskać zgodę zakładu, w którym jest on zatrudniony.


POWIĄZANE

Dobrze utrzymana, produktywna krowa powinna cielić się co roku. Oznacza to, że z...

- Zrównoważona produkcja, m.in. mleka i wołowiny, do której dąży Europa, musi uw...

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowany został projekt rozporządzenia...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę