Advertisement

Będą protesty

24 stycznia 2008
Rolnicze związki zawodowe grożą protestami w Warszawie. Powód? Niskie ceny skupu trzody chlewnej. Ceny skupu na poziomie około 3 złotych za kilogram żywca to niewątpliwie dla hodowców katastrofa. Do tego trzeba dodać wyjątkowo drogie od zeszłego roku pasze oraz wciąż rosnący import wieprzowiny. A to razem daje wyjątkowe bojowe nastroje wśród rolników, a zwłaszcza ich związkowych przywódców.

Sławomir Izdebski – OPZZ Rolników: sytuacja jest tak napięta, rolnicy są tak zdesperowani, że są gotowi do marszu na Warszawę.

Jerzy Chróścikowski NSZZ Solidarność RI: cena coraz to bardziej spada. Są wahnięcia, przed świętami drgnęło. W tej chwili jest cena około 3 złotych. Co powoduje rzeczywiście bankructwo wielu gospodarstw.

Rolnicze związki zawodowe twierdzą, że obecne działania rządu są niewystarczające i domagają się zagwarantowania minimalne ceny skupu trzody chlewnej.

Mariusz Gołębiowski – ZZR „Ojczyzna”: rząd powinien mieć większą ingerencją w skup trzody chlewnej. Te wszystkie działania, które są prowadzone – rozmowy z Rosją – jak na razie niczego dobrego nie dają.

Decyzje o ewentualnych protestach będą podejmowane w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Jeszcze dzisiaj na temat sytuacji na rynku trzody chlewnej związkowcy chcą rozmawiać w ministerstwie rolnictwa.


POWIĄZANE

Jak donosi agencja Reuters, Chiny wydały licencje eksportowe 25 brazylijskim zak...

Zarząd KRIR w związku problemami z utylizacją padłych zwierząt wystąpił do minis...

Rozprzestrzeniający się wirus ASF zagraża całej branży wieprzowiny w Polsce. Prz...


Komentarze

Bądź na bieżąco
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę