Będą protesty

24 stycznia 2008
Rolnicze związki zawodowe grożą protestami w Warszawie. Powód? Niskie ceny skupu trzody chlewnej. Ceny skupu na poziomie około 3 złotych za kilogram żywca to niewątpliwie dla hodowców katastrofa. Do tego trzeba dodać wyjątkowo drogie od zeszłego roku pasze oraz wciąż rosnący import wieprzowiny. A to razem daje wyjątkowe bojowe nastroje wśród rolników, a zwłaszcza ich związkowych przywódców.

Sławomir Izdebski – OPZZ Rolników: sytuacja jest tak napięta, rolnicy są tak zdesperowani, że są gotowi do marszu na Warszawę.

Jerzy Chróścikowski NSZZ Solidarność RI: cena coraz to bardziej spada. Są wahnięcia, przed świętami drgnęło. W tej chwili jest cena około 3 złotych. Co powoduje rzeczywiście bankructwo wielu gospodarstw.

Rolnicze związki zawodowe twierdzą, że obecne działania rządu są niewystarczające i domagają się zagwarantowania minimalne ceny skupu trzody chlewnej.

Mariusz Gołębiowski – ZZR „Ojczyzna”: rząd powinien mieć większą ingerencją w skup trzody chlewnej. Te wszystkie działania, które są prowadzone – rozmowy z Rosją – jak na razie niczego dobrego nie dają.

Decyzje o ewentualnych protestach będą podejmowane w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Jeszcze dzisiaj na temat sytuacji na rynku trzody chlewnej związkowcy chcą rozmawiać w ministerstwie rolnictwa.


POWIĄZANE

Dnia 30 czerwca br. w Łodzi w OR KRUS odbyło się wręczenie nagród Laureatom X Og...

Codzienne życie mieszkańców obok dużych drapieżników może okazać się wymagające ...

Ogłoszenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę