aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Ceny - Mięso

16 stycznia 2008
Na rynku mięsa totalny zastój. O tym, że handel właściwie nie istnieje, mogą świadczyć ceny półtusz wieprzowych, które bardzo wyraźnie spadają. Jeszcze w grudniu za kilogram w klasie E żądano nawet 6 złotych 40 groszy. Zaledwie w ciągu kilku dni cena spadła o ponad złotówkę. Dzisiaj bez problemów można je kupić poniżej 5 złotych.

W magazynach rosną zapasy tego, co miało wyjeżdżać na wschód. Wielu przedsiębiorców zachęconych obietnicami rychłego handlu z Rosją podniosło ceny skórek, głów, czy mięs drobnych. Ci, którzy byli zainteresowani zakupem, szukali ofert z czasu głębokiej stagnacji.

Do żadnej transakcji więc nie doszło. I na razie tak duże rozbieżności na to nie pozwolą. Sporo firm, na myśl o nadchodzącym ożywieniu, a w domyśle oczywiście i znacznie wyższych cenach, zrobiło zakupy w Belgii, Holandii czy w Danii. Teraz dostają towar droższy niż planowano. A na dodatek nie ma co z nim zrobić.

Niedawne ożywienie na rynku mięsa nie można nazwać inaczej, jak tylko sztucznym handlem. To nie popyt zrobił zamieszanie, ale rozbudzone na handel z Rosją nadzieje. Teraz trudno sprzedać cokolwiek, a zapasy rosną – komentuje Jarosław Ogorzewski z giełdy Agrohandel w Łodzi.

           MIĘSA DROBNE
Klasa II              zł/kg
50/50   2,60 – 4,00
60/40   3,50 – 5,50
80/20   3,80 – 7,40

Półtusze wieprzowe
Kl. E
Grudzień 6,40
Styczeń  4,90


POWIĄZANE

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowany został projekt rozporządzenia...

Dobrostan zwierząt to wspólna sprawa. Wszyscy mamy wpływ na to, jak żyją zwierzę...

W 2023 r. pogłowie bydła i produkcja wołowiny na Ukrainie utrzymywały się w tren...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę