Ceny - Śruty

23 kwietnia 2008
Ceny śruty sojowej spadły dzisiaj na światowych giełdach towarowych o 10 dolarów za tonę. Obniżki zanotowano także i u nas. To początek zapowiadanych dużych spadków. Do czerwca tona paszy wysokobiałkowej ma kosztować według prognoz analityków 1100 złotych. Na razie trzeba zapłacić o blisko 200 złotych więcej.

Na naszym rynku nie tylko światowe obniżki mają wpływ na potanienie śruty sojowej, ale przede wszystkim, to efekt mniejszego zapotrzebowania na ten towar. I jak podkreślają mieszalnie pasz głównym powodem takiej sytuacji jest znaczne ograniczenie hodowli trzody chlewnej. Ci, którzy zdecydowali się zmniejszyć produkcję, teraz szukają przede wszystkim jak najtańszych pasz, na przykład otrąb, a tych na rynku brakuje.

Śruty rzepakowej też jest bardzo mało na rynku, a popyt cały czas duży. Wytwórnie proponują długi okres oczekiwania na towar, dlatego klienci najczęściej kupują śrutę z drugiej ręki, od tych, którzy mają zagwarantowany towar umowami kontraktacyjnymi, w dodatku oferują go taniej.

ŚRUTA RZEPAKOWA   zł/t
Wytwórnie     860-870
Handlowcy     840-850


POWIĄZANE

Podczas targów FERMA, w dniach 14 – 16 lutego 2020 roku, hale Expo i MOSiR w Łod...

Zarząd KRIR wystąpił do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z wnioskiem o uwzględni...

W 2020 r. rolnicy hodujący krowy i świnie będą mogli otrzymać dodatkowe wsparcie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę