informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Ceny - Wieprzowina

31 maja 2007
Co roku o tej porze na giełdach towarowych wrzało. Klienci na potęgę kupowali mięso, żeby zabezpieczyć się przed sezonem wakacyjnym. Teraz jest zupełnie inaczej. Chłodnie wprost pękają w szwach, a chętnych nie ma. Trudno mówić nawet o cenach, bo w tej sytuacji bardzo łatwo negocjować w dół. Szczególnie jeśli chodzi o mniejsze ilości chłodzonego mięsa do natychmiastowej produkcji.

W magazynach jest tyle towaru, że na każdym kilogramie można wytargować nawet złotówkę niżej – komentuje Zbigniew Solecki z giełdy Rol Petrol w Łodzi. Jeśli już coś się sprzedaje to właściwie tylko łopatka i karkówka. Coraz większy problem stanowią mrożone półtusze wieprzowe z agencyjnych rezerw. Upływa ich termin przydatności, ale chętnych brak.

    ŚREDNIE CENY PÓŁTUSZ WIEPRZOWYCH  zł/kg
mrożone
(z rezerw ARM) 3,60
chłodzone
klasa E 4,80
klasa U 4,60
klasa R 4,40

Zakłady wyceniają ten towar na 3 złote 60 groszy za kilogram, ale i tu, jeśli znalazłby się klient, cena jest do negocjacji. W tym tygodniu o 10 groszy zdrożały jedynie półtusze chłodzone.


POWIĄZANE

W odpowiedzi na wniosek samorządu rolniczego w sprawie dopłat za dobrostan zwier...

29 marca w Śląskowie k. Jutrosina nastąpiło otwarcie nowoczesnej fermy trzody ch...

Zima dobiegła końca, a temperatury są coraz wyższe. O ile dla większości rolnikó...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę