Advertisement

Ceny - Zboże i tuczniki

3 grudnia 2015
Dużym zaskoczeniem zakończył się wczorajszy przetarg na pszenicę z zapasów Agencji Rezerw Materiałowych. Kupno 4 tysięcy ton ziarna po 650 złotych i to tylko przez jednego klienta, zdziwiło wszystkich. Bo bez większego problemu pszenicę można już kupić po 600 złotych. Ale znalezienie takich ilości w jednym magazynie jest bardzo trudne.

Taki ruch może zwiastować jedno – nadchodzące podwyżki. I są już tego zwiastuny. Na giełdzie MATIF w Paryżu tona pszenicy z terminem realizacji w listopadzie kosztuje 660 złotych. Wziąwszy pod uwagę osłabienie złotego wobec euro to wzrost w ciągu 3 tygodni nawet o 50 złotych.

Tyle o zbożu. A jak wygląda sytuacja ze sprzedażą tuczników na Warszawskiej Giełdzie Towarowej. Mówiąc krótko – bez zmian. I sprzedający i kupujący wciąż nie mogą spotkać się z ceną. Być może handel ułatwi możliwość sprzedaży tuczników rozliczanych bez klasyfikacji.

Popatrzmy jak dziś wyglądają propozycje. W internetowych ofertach sprzedaży wystawiono 350 sztuk tuczników. Ceny zależą od rozliczenia poubojowego. Ofert kupna jest 740. Ale proponowana zapłata dużo niższa od oczekiwań wystawców.     

TUCZNIKI W WADZE POUBOJOWEJ
Przetargi na e-wgt                          

3 oferty sprzedaży
wbc             5,75 – 5,80
bez klasyfikacji   6,06
4 oferty kupna
wbc                5,45    
bez klasyfikacji   5,60


POWIĄZANE

Jak donosi agencja Reuters, Chiny wydały licencje eksportowe 25 brazylijskim zak...

Zarząd KRIR w związku problemami z utylizacją padłych zwierząt wystąpił do minis...

Rozprzestrzeniający się wirus ASF zagraża całej branży wieprzowiny w Polsce. Prz...


Komentarze

Bądź na bieżąco
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę