Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Hodowlany festiwal w Poznaniu

21 września 2007
Ponad 400 hodowców z kraju i zagranicy, 2100 najlepszych okazów zwierząt niemal wszystkich ras uczestniczyć będzie w  XXII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych organizowanej  dniach 28-30 września 2007, w Poznaniu równolegle z Międzynarodowymi Targami Hodowli, Ogrodnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich FARMA. Na potrzeby wystawy oddanych zostało 8 pawilonów i teren otwarty Międzynarodowych Targów Poznańskich.

- XXII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych, której organizatorami są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Instytut Zootechniki, Związki Hodowców Zwierząt oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie to jedyne w kraju tego typu wydarzenie dające wszystkim zainteresowanym możliwość prezentacji i zdobycia fachowej wiedzy z zakresu m.in. hodowli i pielęgnacji zwierząt. Zwierzęta prezentowane na wystawie zostaną poddane wnikliwej ocenie, a najbardziej wartościowe okazy otrzymają tytuły Czempiona, Wiceczempiona oraz inne nagrody przewidziane w regulaminie konkursu. Uzupełnieniem będą ekspozycje narodowe hodowców z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Belgii. Zorganizowane zostaną też stoiska firm polsko-zagranicznych zajmujących się hodowlą i obrotem zwierząt hodowlanych na terenie kraju. Tradycyjnie już odbędą się konkursy, w których poznamy: krowę z najpiękniejszym wymieniem, Miss i Mistera Piggi, dowiemy się także „ile waży ta świnia”. – mówi Marta Romaniszyn z Biura Międzynarodowych Targów Poznańskich.
 Natomiast ciekawostką XXII KWZH będzie prezentacja danieli. Noteckie Rancho Ekologiczne – Hodowla Danieli pokaże, na placu naprzeciwko pawilonu 12,  pięć sztuk tych zwierząt w wieku od 2-6 lat. Jest to najnowocześniejsza i jedna z największych hodowli danieli w Europie. Organizatorami tej ekspozycji są Katarzyna i Mariusz Tworek – właściciele Rancza.

 
 
 POWIĄZANE

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza do wzięcia udziału w „Ogólnop...

W dniu 27 lipca 2020 r. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wobec licznych wnios...

W dniu 27 lipca 2020 r. Zarząd KRIR realizując wniosek przyjęty podczas IV posie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę