Hodowlany festiwal w Poznaniu

21 września 2007
Ponad 400 hodowców z kraju i zagranicy, 2100 najlepszych okazów zwierząt niemal wszystkich ras uczestniczyć będzie w  XXII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych organizowanej  dniach 28-30 września 2007, w Poznaniu równolegle z Międzynarodowymi Targami Hodowli, Ogrodnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich FARMA. Na potrzeby wystawy oddanych zostało 8 pawilonów i teren otwarty Międzynarodowych Targów Poznańskich.

- XXII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych, której organizatorami są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Instytut Zootechniki, Związki Hodowców Zwierząt oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie to jedyne w kraju tego typu wydarzenie dające wszystkim zainteresowanym możliwość prezentacji i zdobycia fachowej wiedzy z zakresu m.in. hodowli i pielęgnacji zwierząt. Zwierzęta prezentowane na wystawie zostaną poddane wnikliwej ocenie, a najbardziej wartościowe okazy otrzymają tytuły Czempiona, Wiceczempiona oraz inne nagrody przewidziane w regulaminie konkursu. Uzupełnieniem będą ekspozycje narodowe hodowców z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Belgii. Zorganizowane zostaną też stoiska firm polsko-zagranicznych zajmujących się hodowlą i obrotem zwierząt hodowlanych na terenie kraju. Tradycyjnie już odbędą się konkursy, w których poznamy: krowę z najpiękniejszym wymieniem, Miss i Mistera Piggi, dowiemy się także „ile waży ta świnia”. – mówi Marta Romaniszyn z Biura Międzynarodowych Targów Poznańskich.
 Natomiast ciekawostką XXII KWZH będzie prezentacja danieli. Noteckie Rancho Ekologiczne – Hodowla Danieli pokaże, na placu naprzeciwko pawilonu 12,  pięć sztuk tych zwierząt w wieku od 2-6 lat. Jest to najnowocześniejsza i jedna z największych hodowli danieli w Europie. Organizatorami tej ekspozycji są Katarzyna i Mariusz Tworek – właściciele Rancza.

 
 
 POWIĄZANE

Jak podają chińskie media, rząd Indonezji planuje wprowadzić cła na sprowadzane ...

Podczas 17 edycji Międzynarodowego Forum Mleczarskiego, które odbędzie się w ter...

Mapa drogowa ma na celu zapewnienie przejrzystego i kompleksowego monitorowania ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę