Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Konieczny jest niezależny system oceny płodów

24 września 2008
Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej otrzymuje liczne sygnały od producentów rolnych województwa warmińsko-mazurskiego o pilnej potrzebie podjęcia prac legislacyjnych w zakresie stworzenia systemu niezależnej oceny płodów rolnych i mięsa (wołowego i wieprzowego).
Zdaniem samorządu rolniczego, obecnie prowadzona ocena nie daje pełnej gwarancji niezależnej oceny zdawanych przez rolników produktów. W większości podmioty lub jednostki oceniające są w pewnym, większym lub mniejszym, stopniu zależne od podmiotu skupującego oceniany towar.
-Utworzenie, niezależnych od przetwórców, podmiotów oceniających np. mleko, zboże, czy mięso uniemożliwiłoby ewentualne spekulacje cenowe na rynku płodów rolnych. Ponadto należy podkreślić, że w znacznej liczbie krajów Unii Europejskiej od wielu lat jest stosowany instrument niezależnej od przetwórców oceny i podczas tworzenia polskiego systemu należałoby się oprzeć na dobrych, sprawdzonych już wzorach stosowanych m.in. we Francji – mówi  Jan Reichel, wiceprezes Warmińsko – Mazurskiej Izby Rolniczej.POWIĄZANE

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza do wzięcia udziału w „Ogólnop...

W dniu 27 lipca 2020 r. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wobec licznych wnios...

W dniu 27 lipca 2020 r. Zarząd KRIR realizując wniosek przyjęty podczas IV posie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę