informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Minister o pryszczycy

10 sierpnia 2007
Na wczorajszej konferencji prasowej minister rolnictwa i rozwoju wsi Wojciech Mojzesowicz poinformował o krokach podejmowanych przez służby weterynaryjne w związku z pojawieniem się pryszczycy w Wielkiej Brytanii.
„Po otrzymaniu informacji o wystąpieniu choroby Inspekcja Weterynaryjna podjęła natychmiastowe działania, bez histerii, czy akcyjności, natomiast zgodnie z podstawowymi zasadami, jakie obowiązują w takich przypadkach” – podkreślił szef resortu rolnictwa.
Wcześniej minister uczestniczył w spotkaniu z wojewódzkimi lekarzami weterynarii.
Minister Wojciech Mojzesowicz zwrócił się z apelem do osób powracająch z terenów objętych chorobą, aby stosowali się do zaleceń sanitarnych opracowanych przez służby weterynaryjne.
W konferencji uczestniczył również podsekretarz stanu Marek Chrapek, który jest przewodniczącym zespołu monitorującego sytuację.
Szczegółowe informacje na temat podejmowanych działań przekazywali główny lekarz weterynarii Ewa Lech oraz jej zastępcy Krzysztof Jażdżewski i Janusz Związek.
Materiały z konferencji…(.pdf)
POWIĄZANE

W odpowiedzi na wniosek samorządu rolniczego w sprawie dopłat za dobrostan zwier...

29 marca w Śląskowie k. Jutrosina nastąpiło otwarcie nowoczesnej fermy trzody ch...

Zima dobiegła końca, a temperatury są coraz wyższe. O ile dla większości rolnikó...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę